Իսրայելի արտգործնախարար Գիդեոն Սաարը գնահատել է Իրանին ԱՄՆ-ի հասցրած հարվածը՝ հայտարարելով, որ այս որոշմամբ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտել է պատմության մեջ։ Նրա խոսքը մեջբերում է Nour News-ը։
«Այսօր Թրամփն իր անունը ոսկե տառերով գրեց պատմության դասագրքերում», - ընդգծել է նախարարը։
Սաարը հավելել է, որ իրանական միջուկային օբյեկտների վրա հարձակմամբ ԱՄՆ նախագահն ապացուցել է, որ արժանի է ազատ աշխարհի առաջնորդի կոչմանը։
Ամերիկացի առաջնորդը հայտնել է, որ ԱՄՆ ՌՕՈՒ-ն հարվածել է Իրանի երեք միջուկային օբյեկտների, այդ թվում՝ Ֆորդոյի, Նաթանզի և Սպահանի։ Քաղաքական գործիչն ընդգծել է, որ «ռումբերի ամբողջական փաթեթը» նետել են Ֆորդոյի վրա, որը նախագահն անվանում է գործողության «հիմնական օբյեկտը»։

Глава МИД Израиля Гидеон Саар оценил удар США по Ирану, заявив, что этим решением американский президент Дональд Трамп вошел в историю. Его слова приводит Nour News.
«Сегодня Трамп вписал свое имя золотыми буквами в учебники истории», — подчеркнул министр.
Саар добавил, что атакой на иранские ядерные объекты президент США доказал, что он достоит звания лидера свободного мира.
Американский лидер сообщил, что ВВС США ударили по трем ядерным объектам Ирана, включая Фордо, Натанз и Исфахан. Политик подчеркнул, что «полный комплект бомб» сбросили на Фордо, который президент называет «основным объектом» операции.