ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շարունակում է Մերձավոր Արևելքում խաղաղություն ուզել, սակայն երբեմն այդ նպատակին հասնելու համար ուժ է պետք, ասել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը։
«Նախագահը խաղաղություն է ուզում, բայց երբեմն դրան հասնելու համար ուժ է պետք», - Fox News-ի եթերում ասել է Լևիթը, մեկնաբանելով Իրանի վրա ԱՄՆ-ի հարվածներից հետո Մերձավոր Արևելքում խաղաղության հասնելու՝ Թրամփի ցանկությունը։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի խոսքով՝ Թեհրանը պետք է համաձայնի «վերջ դնել այս պատերազմը», հակառակ դեպքում կբախվի շատ ավելի լուրջ հետևանքների, մինչդեռ ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը հարձակումներից հետո, որոնք Իրանն անվանել է բարբարոսական և հանցավոր, ասել է, որ Միացյալ Նահանգները պատերազմի մեջ չէ Իսլամական Հանրապետության հետ։

US President Donald Trump still wants peace in the Middle East, but sometimes it takes force to achieve that objective, said White House press secretary Karoline Leavitt.
The president wants peace, but sometimes it takes force to achieve it, Levitt said on Fox News, commenting on Trump's desire to achieve peace in the Middle East after the US strikes on Iran.
According to the US president, Tehran must agree to end this war. Otherwise, it will face much more dire consequences. Meanwhile, US Vice President JD Vance said after the aforesaid US attacks—which Iran called barbaric and criminal—that the United States was not at war with the Islamic Republic.