Հայաստանի ԱԳ նախարարը հաստատել է Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների եռակողմ հանդիպման մասին լուրը: Այս մասին նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հայտարարել է այսօր` հունվարի 16-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Եռակողմ հանդիպման մասին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, իսկ հանդիպման տեղի ու ժամկետների մասին կտեղեկացվի»,-ասել է նա:
Հանդիպման ձեւաչափի մասին հարցին, նախարարը պատասխանել է, որ եռակողմ հանդիպման այս ձեւաչափը ցույց է տվել իր կենսունակությունն ու արդյունավետությունը եւ վստահություն հայտնել, որ եռակողմ շփումները կշարունակվեն:

Глава МИД Армении подтвердил информацию о предстоящей встрече в трехстороннем формате президентов Армении, России и Азербайджана. Об этом министр Эдвард Налбандян заявил на пресс-конференции 16 января.
«Договоренность о трехсторонней встрече достигнута, о месте и сроках встречи будет сообщено в надлежащие сроки», - уточнил Налбандян.
Отвечая на вопрос о формате встречи, министр подчеркнул, что этот формат доказал свою жизнеспособность и эффективность, и выразил уверенность в продолжении трехсторонних контактов.