Այսօր՝ ապրիլի 13–ին, քաղաքական ուժերից դեռ ոչ մեկը փաստաթղթեր չի ներկայացրել ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով։
Ավելի վաղ NEWS.am–ը հայտնել էր, որ ԿԸՀ–ն ապրիլի 13-ից սկսել է հունիսի 7-ին նշանակված խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների և դաշինքների փաստաթղթերի ընդունումը։ Վերջիններս պետք է մինչև ապրիլի 23-ի ժամը 18:00-ն ներկայացնեն բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերը, այդ թվում՝ պատգամավորության թեկնածուների համամասնական ցուցակները:
Այս ժամկետի ավարտից հետո ընտրապայքարի մասնակից հանդիսացող կուսակցությունները և անհատ թեկնածուները, կարող են միայն ինքնաբացարկ հայտնել ու դուրս գալ պայքարից։ Թերևս կասկած չկա, որ, ձևավորված ավանդույթի համաձայն, քաղաքական ուժերը փաստաթղթերը ԿԸՀ կներկայացնեն հենց վերջին օրերին։

По положению на 13 апреля, ни одна политическая сила пока не представила документы в Центральную избирательную комиссию Армении.
Как ранее сообщало Новости Армении  – NEWS.am, ЦИК с 13 апреля начала прием документов для участия в назначенных на 7 июня парламентских выборах от политических партий и блоков. Последние должны представить все необходимые документы, в том числе пропорциональные списки кандидатов в депутаты, до 23 апреля 18.00. После истечения этого срока электоральные конкуренты – партии и блоки, а также включенные в списки отдельные кандидаты, могут только сойти с дистанции, взяв самоотвод. Не приходится сомневаться, что по сложившейся традиции политические силы представят документы в ЦИК в самые последние дни, отведенные для этого.