ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցային գործընթացը մնում է անորոշության մեջ. Թեհրանը պնդում է կատարել իր պայմանները, մինչդեռ Վաշինգտոնը մեծացնում է իր ռազմական ներկայությունը տարածաշրջանում: Այս ֆոնին ԱՄՆ-ն երկարաձգեց հրադադարը:
NEWS.am-ը ներկայացնում է չորեքշաբթի երեկոյան Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցած հիմնական իրադարձությունների համառոտ ակնարկը:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարեց, որ երկարաձգում է հրադադարը Իրանի հետ:
Նա նաև նշեց, որ Իրանի հետ գործարքը անհնար է, եթե վերացվի ծովային շրջափակումը:
Սակայն, ըստ Tasnim լրատվական գործակալության, Իրանը դեռևս պաշտոնապես չի հայտարարել իր դիրքորոշման մասին:
Հրադադարի երկարաձգումը թույլ կտա ԱՄՆ-ին նոր հարձակում սկսել Իրանի վրա, հայտարարել է Իրանի խորհրդարանի խոսնակի խորհրդական Մահդի Մոհամմադին:

The negotiation process between the US and Iran remains in limbo. Tehran insists on fulfilling its conditions, while Washington increases its military presence in the region. And against this background, the US extended the ceasefire.
Armenian News-NEWS.am presents below a brief overview of the main developments that took place in the Middle East on Tuesday night.
US President Donald Trump announced that he is extending the ceasefire with Iran.
He also noted that a deal with Iran is impossible if the US naval blockade is lifted.
But according to the Tasnim News Agency, Iran has not yet officially announced its position on the matter.
The extension of the ceasefire will allow the US to launch a new attack on Iran, said Mahdi Mohammadi, an advisor to the speaker of the Iranian parliament.