Ղարաբաղա- ադրբեջանական շփման գծում իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Սահմանում իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված, մարտերը տարբեր ուղղություններով շարունակվում են»,- գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ Լեռնային Ղարաբաղի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ադրբեջանական կողմը հարձակողական գործողություններ է ձեռնարկել հարավ արեւելյան ու հյուսիսարեւելյան ուղղություններով։ Ընդ որում զենքի այլ տեսակների հետ օգտագործվել են նաեւ հրետանի, զրահատեխնիկա ու օդային ուժեր, զոհվել է 12-ամյա մի երեխա, երկուսը վիրավորվել են։ Հայկական Զինուժը ոչնչացրել է 3 տանկ, 3 զրահամեքենա, 2 ուղղաթիռ եւ 2 անօդաչու սարք:
Հայկական զինուժը ոչնչացրել է ադրբեջանական դիվերսիոն հետախուզական խումբ. ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանի գործունեությունը ահաբեկչություն է. ԱԺ փոխնախագահ
Իրավիճակը շփման գծում. 12-ամյա մի երեխա սպանվել է, երկուսը վիրավոր են. ԼՂՀ ՊԲ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին թեժ մարտերը շարունակվում են. Արծրուն Հովհաննիսյան
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական հայտարարությունը
Հայկական զինուժը խոցել է Ադրբեջանի մեկ ուղղաթիռ. ԼՂՀ ՊԲ
Ադրբեջանի զինուժը դիմել է բացահայտ հարձակողական գործողությունների. թեժ բախումներ են ընթանում. ԼՂՀ ՊԲ

YEREVAN. - The situation on the Karabakh-Azerbaijani Line of Contact remains tense, Spokesperson for the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan wrote on his Facebook page.
“The situation on the border remains tense; the battles continue in different directions,” he wrote.
The adversary has launched outright offensive operations along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, on late Friday night and early Saturday morning hours, using a variety of weaponry as well as artillery, armored vehicles, and air force. A 12-year-old Armenian boy was killed and two other children were wounded in the Azerbaijani missile and shelling attack toward peaceful Karabakh settlements. According to the preliminary information, the Armenian Armed Forces have downed two Azerbaijani helicopters and two drones, also destroying three tanks and tհree military vehicles.