Բոսթոնի իշխանությունները ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերրիին 50 դոլարով տուգանել են տան դիմացի ձյունը չմաքրելու համար։
Հունվարի 27-ին ԱՄՆ-ի արեւելյան ափին վրա է հասել այս տարվա առաջին փոթորիկը, ուժեղ քամին ուղեկցվել է ձյան առատ տեղումներով։ Բոսթոնում կես մետրից ավելի ձյան շերտ է գոյացել։ Քաղաքապետ Մարտին Ուոլշը բնակիչներին կարգադրել է բահ վերցնել եւ մաքրել տան մոտի ձյունը՝ չհնազանդվողներին սպառնալով տուգանել։
Չմաքրված ձյան պատճառով պատժվածների թվում է նաեւ ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրին: Ձյան պատճառով նրա անունով տուգանքը, որը թողնվել է Բոսթոնի կենտրոնի իր առանձնատան մոտ, գրվել է հունվարի 29-ին:
Ձյան տեղումների օրը Քերրին Սաուդյան Արաբիայում է եղել, ԱՄՆ է վերադարձել հունվարի 28-ին, սակայն ըստ նրա օրակարգի, Բոսթոն է վերադարձել միայն հունվարի 30-ին:
Քերիի մամուլի քարտուղար Գլեն Ջոնսոնը լրագրողներին վստահեցրել է, որ իր ղեկավարը անպայման կվճարի տուգանքը, եւ հայտնել է, որ տուգանքն ստանալուց անմիջապես հետո մաքրվել է Քերրիի հինգհարկանի առանձնատան դիմացի ձյունը:
1899թ. կառուցված շուրջ 770 քմ մակերեսով տունը Ջոն Քերրին եւ նրա կինը գնել են 1995-ին՝ 1,7 մլն դոլարով։ Այն այսօր արժե 15 մլն դոլար։

Власти Бостона оштрафовали госсекретаря США Джона Керри на 50 долларов за неубранный снег перед его домом.
27 января на восточное побережье США обрушился первый в этом году шторм, сильный ветер сопровождал мощный снегопад. В Бостоне выпало более полуметра осадков. Мэр Мартин Уолш распорядился обязать жителей взяться за лопаты. Всем, кто не раскопал тротуар перед своим домом, он пригрозил штрафом.
В числе наказанных за неубранный снег оказался госсекретарь США Джон Керри. Штраф на его имя за снег, оставленный у его особняка в центре Бостона, был выписан 29 января.
В день снегопада Керри находился в Саудовской Аравии, он вернулся в США 28 января, но в Бостон, согласно его расписанию, сможет добраться лишь 30 января.
Пресс-секретарь Керри Глен Джонсон заверил журналистов, что его шеф непременно оплатит штраф, и сообщил, что вскоре после получения уведомления о наказании снег с тротуара перед пятиэтажной резиденцией госсекретаря был убран.
Построенный в 1899 году дом площадью около 770 квадратных метров в самом престижном районе Бостона Джон Керри и его супруга приобрели в 1995 году за $1,7 миллиона. Сегодня стоимость особняка превышает $15 миллионов.