Մենք 3 տարում կօգնենք լուծել հերթագրված 2 հազար զինվորականների եւ նրանց ընտանիքների բնակարանային հարցերը: Արմավիրում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարեց պաշտպանության նախկին նախարար, «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Սեյրան Օհանյանը:
Հարցը 18 մլրդ դրամ է պահանջում, բայց 3 տարում այն կլուծվի, հայտարարեց Օհանյանը:
Հայաստանի Զինված ուժերում քննչական մարմիններ չպետք է լինեն: Իրավապահ համակարգը պետք է անկախ լինի ե՛ւ զինվորականներից, ե՛ւ այլ կառույցներից, հայտարարեց նա: «Մենք խնդիրներից չենք վախենում ե՛ւ պաշտպանության, ե՛ւ մյուս ճյուղերում: Մենք պատրաստվում ենք դրանք լուծել: Մենք թանկ ենք գնահատում ժողովրդի վստահությունը եւ անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ ենք վստահության հանրաքվե անցկացնել: Եթե ժողովուրդը գտնի, որ մյուս ուժերը կարող են երկիրն ավելի լավ կառավարել՝ թող այդպես լինի»,- հայտարարեց Օհանյանը:

За 3 года мы поможем решить квартирный вопрос 2 тысячам очередников – военных и их семей. Об этом заявил на встрече с избирателями в г. Армавир экс-министр обороны Армении Сейран Оганян, возглавляющий пропорциональный список блока «Оганян - Раффи - Осканян».
Вопрос потребует 18 млрд драмов, но за 3 года он будет решён, заявил Оганян.
В Вооружённых силах Армении не должно быть следственных органов. Правоохранительная система должна быть независима и от военных, и от других структур, заявил он. «Мы не боимся проблем и в обороне, и в других отраслях. Мы собираемся их решать. И мы дорожим доверием народа и при необходимости мы готовы провести референдум о доверии. Если народ сочтёт, что другие силы лучше могут управлять страной - пусть будет так», - заявил Оганян.