Փետրվարի 25-ին ՀՀ-ում Ավստրալիայի նորանշանակ դեսպան Գրաեմ Միհանը (նստավայրը՝ Մոսկվա) իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցին։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ շնորհավորելով նշանակման կապակցությամբ՝ Գրիգոր Հովհաննիսյանը դեսպանին մաղթեց արդյունավետ աշխատանք։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության եւ բարեմաղթանքների համար՝ դեսպան Միհանը նշեց, որ առավելագույն ջանքերը կներդնի երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների խորացման եւ ամրապնդման ուղղությամբ։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին հայ-ավստրալական երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցեր եւ նախանշեցին համագործակցության խորացման եւ ընդլայնման հետագա ուղղությունները։

Newly appointed Ambassador of Australia to Armenia Graeme Meehan (seat in Moscow) yesterday presented the copies of his Letters of Credence to Deputy Minister of Foreign Affairs Avet Adonts.
As reported the Ministry of Foreign Affairs, Avet Adonts congratulated the new Ambassador and wished him success.
Ambassador Meehan expressed gratitude for the reception and kind wishes and stated that he will put all his efforts for the deepening and strengthening of the relations between Armenia and Australia.
During the meeting, the interlocutors discussed issues on the agenda of bilateral relations and earmarked the future directions for the deepening and expansion of cooperation.