Ամեն բան սպասում էի, բայց որ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը կպահանջի իմ հրաժարականը, իրոք անսպասելի էր: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Նա նաեւ նշել է. «Ես շնորհակալ եմ Ռուզվելտի, Տրումենի, Քլինթոնի և այլ պատմական դեմքերի հետ համեմատության համար, բայց եթե Լևոն Տեր-Պետրոսյանը տխրահռչակ իրադարձություններից, իրեն դավաճան անվանելուց հետո այսպես է հանգստացել կամ փարատվել` դա իր ընտրությունն է:
Ես դավաճան չեմ, երբեք չեմ եղել և չեմ լինելու, և այն օրը, երբ կրկին փողոցում հավաքված հայրենակիցներս իմ առաջնորդության կարիքը կունենան, ապա ես տանը չեմ նստի և կլինեմ նրանց կողքին, եւ «թքած», թե հետո ով ինչ կասի: Պատմաբան նախագահը պետք է լավ իմանա, թե որոնք են աններելի սխալները և ինչ գին են վճարում պատմության մեջ աններելի սխալներ գործած երկրի ղեկավարները:
Առիթից օգտվելով՝ ես նույնպես տարածում եմ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի սույն հոդվածը, ինչպես նաև նրան հրավիրում եմ առաջնային մանդատով օժտված միակ ատյան՝ ՀՀ Ազգային ժողով, պատմության ընթացքում պետության վարկին հասցված ամենամեծ վնասների վերաբերյալ քննարկման համար»:

I was expecting everything. But the fact that RA [(Republic of Armenia)] First President Levon Ter-Petrosyan would demand my resignation was really unexpected, National Assembly (NA) speaker Alen Simonyan wrote on Facebook. Simonyan added as follows:
"I am grateful for the comparison with Roosevelt, Truman, Clinton, and other historical figures. But if Levon Ter-Petrosyan has relaxed or dissipated like this after the infamous events, calling him a traitor, it is his choice.
"I am not a traitor, never have been and never will be. And the day when my compatriots again assembled on the street will need my guidance, I will not sit at home and will be by their side, and ‘who cares’ what anyone will say later. The historian president should know well what are the unforgivable mistakes and what price are paid by the leaders of the country who committed unforgivable mistakes in history.
"P.S. Taking advantage of the opportunity, I am also disseminating this article by Levon Ter-Petrosyan, as well as inviting him to the only body endowed with a primary mandate, the RA National Assembly, for a discussion on the biggest damages caused to the state's standing throughout history."