Հայաստանն ու Իրանը օգոստոսի 19-ին ստորագրել են համագործակցության մի շարք փաստաթղթեր։
Մասնավորապես, ստորագրվել են Հայաստանի և Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև 2025-2027 թվականների քաղաքական խորհրդակցությունների մասին հուշագիր, Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության և Իրանի ստանդարտացման ազգային կազմակերպության միջև ստանդարտացման, հավատարմագրման, համապատասխանության գնահատման և տեխնիկական կարգավորման ոլորտներում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր։
Հայաստանը և Իրանը նաև ստորագրել են 2025-2029 թվականների մասնագիտական կրթության և վերապատրաստման ոլորտում համագործակցության, քաղաքաշինության ոլորտում համագործակցության, թանգարանների համագործակցության, բժշկական սարքավորումների կարգավորման և կինոյի ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագրեր։
Բացի այդ, կողմերը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր՝ Հայաստանի ազգային արխիվի և Իրանի ազգային գրադարանի և արխիվի միջև։

Армения и Иран 19 августа подписали ряд документов о сотрудничестве. Это произошло в рамках визита президента Ирана Масуда Пезешкиана в Армению.
В частности, был подписан меморандум о политических консультациях между министерствами иностранных дел Армения и Ирана на 2025-2027 годы, меморандум о взаимопонимании между Министерством экономики Армении и Национальной организацией по стандартизации в Иране о сотрудничестве в областях стандартизации, аккредитации, оценки соответствия и технического регулирования.
Армения и Иран подписали также меморандумы о взаимопонимании по сотрудничеству в области профессионального образования и обучения на 2025-2029 годы, по сотрудничеству в области градостроительства, по музейному сотрудничеству, в сфере регулирования медицинских изделий, в области кино.
Кроме того, стороны подписали меморандум о взаимопонимании между Национальным архивом Армении и Национальной библиотекой и архивом Ирана.