«Ուժեղ Հայաստանում» իշխանությունը պատկանելու է բացառապես իր ժողովրդին, և մենք թույլ չենք տա, որ որևէ պաշտոնյա կամ երկրի ղեկավար գոռոզաբար շփվի քաղաքացիների հետ՝ սպառնալից մատ թափ տալով։ Մայիսի 20-ին Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ դրա մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի անդամ, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
Ելույթ ունենալով ներկաների առջև՝ քաղաքական գործիչը ցավով փաստել է, որ վերջին տարիներին Աջափնյակը քաղաքացիների շրջանում ասոցիացվում է դատարանների ու ձերբակալությունների հետ, քանի որ հենց այստեղ է տեղակայվել ապօրինի որոշումներ դրոշմող դատական նստավայրը։ Վարդևանյանը խոստացել է, որ այս իրավական խայտառակությունը և մշտական քաղաքական հալածանքները ընդմիշտ կմնան անցյալում։
Փաստաբանն ուշադրություն է հրավիրել այն խոր պառակտման և ատելության մթնոլորտի վրա, որը գործող իշխանություններն ամեն պատշաճ առիթով ամեն օր սերմանում են հասարակության մեջ։ Ի հակադրություն դրան՝ Վարդևանյանը Աջափնյակն անվանել է մայրաքաղաքի ամենահյուրընկալ ու անկեղծ թաղամասերից մեկը, որտեղ մարդիկ սովոր են հարգել միմյանց, և ընդգծել է, որ ռեժիմի ագրեսիային ընդդիմության գլխավոր պատասխանը լինելու է ազգային միասնության վերականգնումը։
Իրավապաշտպանի կարծիքով՝ իրական պետական ինքնիշխանությունն անհնար է առանց քաղաքացիների հիմնարար բարեկեցության ապահովման։ Այս համատեքստում Արամ Վարդևանյանը հիշեցրել է դաշինքի տնտեսական ծրագրի մասին, որը նախատեսում է 300 հազար նոր աշխատատեղերի ստեղծում և լայնածավալ հարկային բարեփոխում, որն ազատում է փոքր և միջին բիզնեսը հարկային բեռից՝ 0% դրույքաչափի ներդրման հաշվին։ Նա նշել է, որ այս կետերը սոսկ նախընտրական լոզունգներ չեն, այլ հստակ հաշվարկված նախագծեր, որոնց կատարումն անձամբ երաշխավորել է դաշինքի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
Վարդևանյանն ընդգծել է, որ «Ուժեղ Հայաստանը» կառուցվելու է հումանիզմի և փոխադարձ հարգանքի սկզբունքների վրա, իսկ որպես հասարակական մթնոլորտի առողջացման առաջին քայլ՝ նոր իշխանությունները լայնածավալ համաներում կհայտարարեն։
Ներկաների բարձրաձայն վանկարկումների ներքո քաղաքական գործիչը վարչական շրջանի բնակիչներին կոչ է արել անմասն չմնալ պատմական փոփոխություններից և հունիսի 7-ին համախմբված կերպով ներկայանալ ընտրական տեղամասեր։ Նա կոչ է արել քվեարկել թիվ 3 քվեաթերթիկի օգտին, որը կդառնա տնտեսական բարգավաճման, գթասրտության, մարդկային արժանապատվության և հայ ժողովրդի երկար սպասված վերամիավորման գլխավոր խորհրդանիշը։

В Сильной Армении власть будет принадлежать исключительно ее народу, и мы не позволим, чтобы какой-либо чиновник или руководитель страны высокомерно общался с гражданами, угрожающе размахивая пальцем. Об этом на встрече с избирателями 20 мая в административном районе Ачапняк города Ереван заявил член блока партий «Сильная Армения», адвокат Арам Вардеванян.
Выступая перед собравшимися, политик с сожалением констатировал, что в последние годы Ачапняк ассоциируется у граждан с судами и арестами, поскольку именно здесь расположилась судебная резиденция, штампующая незаконные решения. Вардеванян пообещал, что этот правовой позор и перманентные политические преследования будут навсегда оставлены в прошлом.
Адвокат обратил внимание на глубокий раскол и атмосферу ненависти, которую действующие власти ежедневно насаждают в обществе при любом удобном случае. В противовес этому Вардеванян назвал Ачапняк одним из самых гостеприимных и искренних районов столицы, где люди привыкли уважать друг друга, и подчеркнул, что ключевым ответом оппозиции на агрессию режима станет восстановление национального единства.
По мнению правозащитника, подлинный государственный суверенитет невозможен без обеспечения базового благосостояния граждан. В связи с этим Арам Вардеванян напомнил об экономической программе блока, которая предусматривает создание 300 тысяч новых рабочих мест и масштабную налоговую реформу, освобождающую малый и средний бизнес от налогового бремени за счет введения 0% ставки. Он отметил, что данные пункты являются не просто предвыборными лозунгами, а четко просчитанными проектами, выполнение которых лично гарантировано лидером блока Самвелом Карапетяном.
Вардеванян подчеркнул, что Сильная Армения будет строиться на принципах гуманизма и взаимного уважения, а в качестве первого шага к оздоровлению общественной атмосферы новые власти объявят масштабную амнистию. Под громогласные скандирования присутствующих политик призвал жителей административного района не оставаться в стороне от исторических перемен и 7 июня сплоченно прийти на избирательные участки. Он призвал проголосовать за избирательный бюллетень под номером 3, который станет главным символом экономического процветания, милосердия, человеческого достоинства и долгожданного воссоединения армянского народа.