Հայաստանը ներկայացնող թեկնածու Մուշեղ Հովսեփյանն ընտրվել է ՄԱԿ-ի Հաշմանդամություն ունեցող անձանց հանձնաժողովի անդամ։ Այս մասին հայտնել է ՄԱԿ-ում Հայաստանի առաքելությունը։
Նշվում է, որ 15 թեկնածուներից հենց Հայաստանի թեկնածուն է ընտրվել ՄԱԿ-ի Հաշմանդամություն ունեցող անձանց հանձնաժողովի անդամ։
Նշվում է, որ սա առաջին դեպքն է, երբ ՄԱԿ-ի Հաշմանդամություն ունեցող անձանց հանձնաժողովում կաշխատի հայ փորձագետ։
«Հայաստանը շարունակում է հավատարիմ մնալ հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների առաջմղմանը»,- ասված է ՄԱԿ-ում Հայաստանի առաքելության հաղորդագրության մեջ։

Кандидат от Армении Мушег Овсепян избран членом Комитета ООН по правам людей с инвалидностью. Об этом сообщило постоянное представительство Армении при ООН.
Отмечается, что из 15 претендентов именно кандидат от Армении был избран членом Комитета ООН по правам людей с инвалидностью.
Подчеркивается, что это первый случай, когда в Комитете ООН по правам людей с инвалидностью будет работать армянский эксперт.
«Армения продолжает оставаться приверженной продвижению прав лиц с инвалидностью», — говорится в сообщении постоянного представительства Армении при ООН.