Արտենի գյուղի մոտակայքում այսօր՝ հունիսի 22–ին տեղի ունեցած ողբերգական վթարի հետևանքով հոսպիտալացվել է 11 տուժած: Այս մասին NEWS.am—ին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Երեք տուժած գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։
5 քաղաքացու առողջական վիճակը ծանր է, 3-ինը` թեթև: Մարզային բուժկենտրոններում ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն:
Ավելի վաղ NEWS.am—ը հայտնել էր, որ այսօր՝ հունիսի 22-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 06։00-ի սահմաններում Գյումրի-Քարակետ մայրուղու Արտենի գյուղի վարչական տարածքում բախվել են մարդատար «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենան ու «Զիլ» մակնիշի բեռնատարը։
Բախման հետևանքով «Գազել»-ը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր հայտնվել դաշտում։  Վթարի հետևանքով 1 հոգի տեղում մահացել է, 11 հոգի, որոնց առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները, տեղափոխվել են «Թալին» բժշկական կենտրոն։
Վիրավորներից մի քանիսին «Թալին» բժշկական կենտրոնում անհրաժեշտ բուժօգնություն ցուցաբերելուց հետո ռեանիմոբիլով տեղափոխել են Երևանի մասնագիտացված տարբեր հիվանդանոցներ։
Արագածոտնում բախվել են մարդատար «Գազել»-ն ու «ԶԻԼ»-ը․ «Գազել»-ը գլխիվայր հայտնվել է ձորում․ կա 1 զոհ, 11 վիրավոր

После произошедшего 22 июня трагического ДТП у села Артени госпитализированы 11 пострадавших. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Министерства здравоохранения республики.
Трое пострадавших находятся в реанимационном отделении, их состояние оценивается как крайне тяжелое. Состояние здоровья 5 граждан тяжелое, 3 - легкое. В областных медцентрах им оказывают необходимую медицинскую помощь.
Напомним, что в Арагацотнской области 22 июня произошло крупное и трагическое ДТП. На административной территории села Артени трассы Гюмри - Каракет около 06:00 столкнулись пассажирский автомобиль марки «Газель» и грузовик «ЗИЛ».
В результате столкновения машина марки «Газель» выехала с проезжей части, перевернулась и оказалась на территории поля. 1 человек погиб на месте, 11 граждан доставили в медцентр «Талин». После оказания необходимой медицинской помощи в больнице некоторых пострадавших на реанимобиле перевезли в различные специализированные больницы Еревана.