Ֆիջիի մի քանի կղզիների ափերին հայտնաբերվել է սպիտակ փոշով լցված ավելի քան 60 փաթեթ, որոնցում, ըստ նախնական վարկածի, կարող է կոկաին լինել։ Այս մասին, հղում անելով երկրի ոստիկանությանը, հայտնում է RNZ ռադիոկայանը։
Իրավապահների տվյալներով՝ 27 փաթեթ գտնվել է Լաու արշիպելագի կղզիներում։ Դրանք փորձաքննության համար ուղարկվել են մայրաքաղաք Սուվայի քրեագիտական լաբորատորիա։ Եվս 35 փաթեթ հայտնաբերվել է ջրի երեսին՝ Մունիա կղզու մոտակայքում։
Օրերս նմանատիպ մի փաթեթ էլ գտել են Կադավու կղզում, և փորձաքննությունը հաստատել է, որ դրա մեջ կոկաին է։ Իսկ այսօր առավոտյան ծովը մեկ այլ կասկածելի կապոց է ափ նետել Կամեա կղզու բնակավայրերից մեկի մոտ։
Ափամերձ շրջանների բնակիչներին հորդորել են կասկածելի բան նկատելիս անմիջապես կապվել ոստիկանության հետ ու ոչ մի դեպքում ինքնուրույն չբացել փաթեթները։

На побережье нескольких островов Фиджи обнаружили более 60 пакетов с белым веществом, которое, предположительно, может быть кокаином. Об этом сообщает радиостанция RNZ со ссылкой на полицию страны.
По данным правоохранителей, 27 пакетов были найдены на островах архипелага Лау. Их направили на исследование в криминалистическую лабораторию в столице страны Суве. Еще 35 пакетов обнаружили плавающими у острова Муния.
На днях аналогичный запечатанный пакет с белым веществом нашли на острове Кадаву. Проведенная экспертиза подтвердила, что в нем находился кокаин. Кроме того, утром еще один подозрительный сверток вынесло на берег возле одного из поселений на острове Камеа.
Жителей прибрежных районов призвали незамедлительно сообщать в полицию об обнаружении подозрительных свертков и не вскрывать их самостоятельно.