ԱՄՆ Գաղտնի ծառայության (United States Secret Service, USSS) աշխատակիցները թույլ են տվել մի շարք բացթողումներ, որոնց պատճառով չեն կարողացել կանխել ամերիկացի առաջնորդ Դոնալդ Թրամփի դեմ մահափորձը 2024 թվականի հուլիսին, երբ նա Հանրապետական կուսակցությունից առաջադրվում էր նախագահի թեկնածու։ Այդ մասին նշվում է Միացյալ Նահանգների ներքին անվտանգության նախարարության (ՆԳՆ) գլխավոր տեսուչի գրասենյակի պատրաստած զեկույցում։
Զեկույցի համաձայն՝ Գաղտնի ծառայության աշխատակիցները չեն կարողացել հայտնաբերել, որ նախագահի դեմ մահափորձի փորձի մեջ մեղադրվող Թոմաս Կրուքսը տեղանքի հետախուզության համար անօդաչու սարք է օգտագործել։ Դրա պատճառը եղել են գործակալներից մեկի անբավարար պատրաստվածությունը և սարքավորումների աշխատանքի խափանումները։
Հայտնի է դարձել նաև, որ ծառայության աշխատակիցները տեղի իրավապահ մարմինների հետ միասնական օպերատիվ շտաբ չեն ստեղծել։ Սա հանգեցրել է տեղեկատվության փոխանակման խնդիրների, ինչի հետևանքով Գաղտնի ծառայությունը բաց է թողել բազմաթիվ հաղորդագրություններ ականատեսներից, որոնք կասկածել էին Կրուքսին։ Զեկույցում նաև նշվում է, որ տեղում ուժերը բավարար չեն եղել, իսկ շենքի տանիքից կրակոցների վտանգը ժամանակին չի վերացվել։

Сотрудники Секретной службы США (United States Secret Service, USSS) допустили ряд просчетов, из-за которых не смогли предотвратить покушение на американского лидера Дональда Трампа в июле 2024 года, когда он баллотировался в президенты от Республиканской партии. Об этом отмечается в отчете, подготовленным аппаратом генерального инспектора министерства внутренней безопасности (МВБ) Соединенных Штатов.
Согласно отчету, сотрудники Секретной службы не смогли обнаружить использование обвиняемым в попытке покушения на президента Томасом Круксом беспилотника для разведки местности. Причиной этому стала недостаточная подготовка одного из агентов и сбои в работе оборудования.
Также стало известно, что сотрудники службы не создали единый оперативный штаб с местными правоохранительными органами. Это привело к проблемам с обменом информацией, из-за чего Секретная служба упустила множество сообщений от очевидцев, заподозривших Крукса. Также в отчете указано, что сил на месте было недостаточно, а риск стрельбы с крыши здания не был своевременно устранен.