Համացանցում հայտնվել են դեռևս չներկայացված Nokia 300 4G Power Bank կոճակային հեռախոսի բնութագրերը։ Նորույթը համատեղում է սովորական հեռախոսի և արտաքին մարտկոցի գործառույթները, հայտնում է IXBT.com-ը։
Արտահոսքի համաձայն, սարքը կստանա 2,4 դյույմանոց QVGA թույլատրությամբ էկրան, 0,3 ՄՊ տեսախցիկ և 3700 մԱ·ժ տարողությամբ մարտկոց։
Արտադրողը հայտարարում է մինչև 44 օր աշխատանք առանց լիցքավորման սպասման ռեժիմում։ Բացի այդ, հեռախոսը կկարողանա օգտագործվել որպես փաուերբանկ՝ ապահովելով մինչև 5 Վտ հզորությամբ հակադարձ լիցքավորում, իսկ սեփական լիցքավորումը կիրականացվի USB-C-ի միջոցով՝ մինչև 18 Վտ հզորությամբ։
Նաև հաղորդվում է IP65 ստանդարտով կորպուսի պաշտպանության, 4G ցանցերի աջակցության, մինչև 32 ԳԲ ծավալով microSD հիշողության քարտերի աջակցության, Bluetooth-ի, 3,5 մմ ականջակալների միակցիչի, FM ռադիոյի և ներկառուցված մեդիա նվագարկչի առկայության մասին։
Սարքի ևս մեկ առանձնահատկություն կլինի հզոր լուսադիոդային լապտերը, որը նախատեսված է արշավների և այլ իրավիճակներում օգտագործման համար, որտեղ պահանջվում է վառ լուսավորություն։ Այն երկու անգամ ավելի պայծառ է, քան iPhone 16 Pro-ի ֆլեշը։

Specifications for the not-yet-announced Nokia 300 4G Power Bank feature phone have appeared online. The new device combines the functions of a regular phone and a power bank, IXBT.com reports.
According to the leak, the device will feature a 2.4-inch QVGA display, a 0.3 MP camera, and a 3700 mAh battery.
The manufacturer claims up to 44 days of operation without recharging in standby mode. In addition, the phone can be used as a power bank, supporting reverse charging at up to 5W, while it can itself be charged via USB-C at up to 18W.
It is also reported that the device will have IP65-rated protection, support 4G networks, microSD memory cards up to 32 GB, Bluetooth, a 3.5 mm headphone jack, FM radio, and a built-in media player.
Another feature of the device will be a powerful LED flashlight designed for camping and other situations where bright lighting is needed. It is twice as bright as the flash on the iPhone 16 Pro.