Ռուսաստանում Wildberries-ի տասը խոշորագույն լոգիստիկ կենտրոններից յոթը, ուկրաինական պաշտպանության նախարարության տվյալներով, այժմ չեն գործում հարձակումների հետևանքների պատճառով։
Ինչպես հայտնում է РБК-Украина-ն՝ հղում անելով Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությանը, մարքեթփլեյսի վերջին խոշոր օբյեկտներից մեկը շարքից դուրս է եկել օգոստոսի 16-ի գիշերը Մոսկվայի մարզի վրա անօդաչու թռչող սարքերի լայնածավալ հարձակումից հետո։
Խոսքը վերաբերում է Դոմոդեդովոյի շրջանի «Կոլեդինո» ինդուստրիալ պարկում գտնվող Wildberries-ի լոգիստիկ համալիրին։ Դրա տարածքը կազմում էր մոտ 250 հազար քառակուսի մետր, ինչը այն դարձնում էր ընկերության ամենամեծ պահեստը Ռուսաստանում։ Հարձակումից հետո օբյեկտի տարածքում խոշոր հրդեհ է տեղի ունեցել։
Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությունը պնդում է, որ հարվածների հետևանքով Wildberries-ի խոշորագույն լոգիստիկ հզորությունների զգալի մասը շարքից դուրս է բերվել։
Ավելի վաղ՝ օգոստոսի 14-ին, ուկրաինացի զինվորականները հայտարարել էին Մոսկվայից մոտ 150 կիլոմետր հեռավորության վրա գտնվող Wildberries-ի խոշոր պահեստին հասցված հարվածի մասին։ Դրանից առաջ արբանյակային լուսանկարները ցույց էին տվել Բաշկորտոստանում ընկերության օբյեկտին հասցված հարվածի հետևանքները․ հրդեհը ոչնչացրել էր շենքի մոտ 30 հազար քառակուսի մետր տարածք։

Семь из десяти крупнейших логистических центров Wildberries в России, по данным украинского Минобороны, сейчас не работают из-за последствий атак.
Как сообщает РБК-Украина со ссылкой на Министерство обороны Украины, один из последних крупных объектов маркетплейса вышел из строя после масштабной атаки беспилотников на Подмосковье в ночь на 16 августа.
Речь идет о логистическом комплексе Wildberries в индустриальном парке «Коледино» в Домодедовском районе. Его площадь составляла около 250 тысяч квадратных метров, что делало его крупнейшим складом компании в России. После атаки на территории объекта произошел масштабный пожар.
Украинское Минобороны утверждает, что в результате ударов значительная часть крупнейших логистических мощностей Wildberries оказалась выведена из строя.
Ранее, 14 августа, украинские военные заявляли об ударе по крупному складу Wildberries примерно в 150 километрах от Москвы. До этого спутниковые снимки показали последствия удара по объекту компании в Башкортостане: пожар уничтожил около 30 тысяч квадратных метров здания.