Տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Քրիտոստոդուլիդիսի հետ։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան–Կիպրոս հարաբերությունների բարձր մակարդակը և քաղաքական երկխոսության ինտենսիվ բնույթը։ Քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին և դրա հետագա առաջմղմանը վերաբերող տարբեր հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան–Եվրոպական միություն փոխգործակցությանը։ Նիկոս Քրիստոտոդուլիդիսը հայտնել է Կիպրոսի հետևողական աջակցությունը ՀՀ–ԵՄ հարաբերությունների հետագա զարգացման և ընդլայնման գործում։

Состоялся телефонный разговор премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Кипра Никоса Христодулидиса.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства республики, в ходе разговора собеседники с удовлетворением упомянули о высоком уровне отношений Армения - Кипр и интенсивном характере политического диалога.
Были обсуждены различные вопросы повестки двусторонних отношений и их дальнейшего продвижения.
Стороны также поговорили о взаимодействии Армения - Европейский Союз. Христодулидис заявил о последовательной поддержке Кипра в деле дальнейшего развития и расширения отношений Армения - ЕС.