Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը 2013 թ. կշարունակի աջակցել փոքր եւ միջին բիզնեսին՝ տրամադրելով տեխնիկական եւ ֆինանսական աջակցություն: Այդ մասին այսօր՝ հունվարի 24-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը:
Մասնավորապես՝ պետական բյուջեից 150 մլն դրամ կհատկացվի ՓՄՁ զարգացման ազգային կենտրոնի պահպանմանը, 778 մլն դրամ կուտակվել է փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության հիմնադրամում, իսկ ունիվերսալ վարկային կազմակերպության հիմնադրամը մոտ 6 մլրդ դրամ է: Ըստ Տ. Դավթյանի՝ վերջին տարիներին փոքր եւ միջին բիզնեսը կառավարության խողովակներով 97.8 մլրդ դրամի աջակցություն է ստացել (ռուսական վարկ, ՀԲ վարկ, դրամաշնորհներ եւ այլն):
Կառավարության աջակցությամբ տրվող վարկերը, ըստ Տ. Դավթյանի, առավել բարենպաստ են շուկայականի համեմատ, մասնավորապես՝ դրամային վարկերը տրամաադրվում են տարեկան 11-12% -ով:

Правительство Армении продолжит в 2013 г. содействовать малому и среднему бизнесу, предоставляя техническую и финансовую помощь. Об этом на встрече с журналистами 24 января заявил министр экономики Армении Тигран Давтян.
В частности, из государственного бюджета будет выделено 150 млн. драмов на сохранение Национального центра развития малого и среднего предпринимательства, 778 млн. накопилось в фонде малого и среднего предпринимательства, а фонд универсальной кредитной организации составляет около 6 млрд. драмов. По словам Т. Давтяна, в последние годы малый и средний бизнес через каналы правительства получил помощь в размере 97,8 млрд. драмов (российский кредит, кредит Всемирного банка, гранты и так далее).
Предоставляемые при содействии правительства кредиты, по словам Т. Давтяна, более благоприятны в сравнении с рыночными, в частности, драмовые кредиты предоставляются под 11-12% годовых.