Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը 2013 թ. կշարունակի աջակցել փոքր եւ միջին բիզնեսին՝ տրամադրելով տեխնիկական եւ ֆինանսական աջակցություն: Այդ մասին այսօր՝ հունվարի 24-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը:
Մասնավորապես՝ պետական բյուջեից 150 մլն դրամ կհատկացվի ՓՄՁ զարգացման ազգային կենտրոնի պահպանմանը, 778 մլն դրամ կուտակվել է փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության հիմնադրամում, իսկ ունիվերսալ վարկային կազմակերպության հիմնադրամը մոտ 6 մլրդ դրամ է: Ըստ Տ. Դավթյանի՝ վերջին տարիներին փոքր եւ միջին բիզնեսը կառավարության խողովակներով 97.8 մլրդ դրամի աջակցություն է ստացել (ռուսական վարկ, ՀԲ վարկ, դրամաշնորհներ եւ այլն):
Կառավարության աջակցությամբ տրվող վարկերը, ըստ Տ. Դավթյանի, առավել բարենպաստ են շուկայականի համեմատ, մասնավորապես՝ դրամային վարկերը տրամաադրվում են տարեկան 11-12% -ով:

YEREVAN. – The Government of Armenia will continue assisting the country’s small and medium-sized businesses in 2013 by providing technical and financial support, Economy Minister Tigran Davtyan said during a press conference on Thursday.
Specifically, the state budget will allocate 150 million drams (approx. $368,537) to the Small and Medium Entrepreneurship Development National Center; 778 million drams (approx. $1,911,480) have accumulated at the Small and Medium-Sized Enterprise Fund, and the Universal Credit Organization’s fund is close to six billion drams (approx. $14,741,490).
As per Davtyan, small and medium-sized businesses in Armenia have received assistance worth 97.8 billion (approx. $240,286,348) drams in recent years, and the loans that are provided with the Government’s assistance are more favorable as compared to those which the market allocates.