Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը իր 116 թեժ գծով 28 ահազանգ է ստացել նախագահական ընտրություններում ընտրական իրավունքի խախտումների վերաբերյալ:
Այդ ահազանգերը հիմնականում վերաբերել են ընտրացուցակների մի քանի դեպքերում քաղաքացիներն ահազանգել են ընտրակաշառքների առնչությամբ, մի քանի զանգեր էլ եղել են ընտրատեղամասերում հաշմանդամներին անհրաժեշտ թեքահարթակների բացակայության վերաբերյալ:
Ստացված ահազանգերում հիմնականում չկա որոշակիություն, բացակայում է ընտրախախտման տեղը, շատ անգամ ահազանգողները չեն ներկայանում, եւ դրանք, ըստ էության, չստուգված տեղեկատվություն են:
Նշենք, որ Հայաստանում մեկնարկել է նախագահական ընտրությունների քվեարկությունը: Ընտրողները կարող են իրենց քաղաքացիական պարտքը կատարել 1988 ընտրական տեղամասերում` ժամը 08:00-ից մինչեւ 20:00-ն:

YEREVAN.- Armenia’s Ombudsman Office has received 28 alerts on violations as of 12:48pm via the "hot line".
The alerts mainly referred to inaccuracies in the voter lists, in some cases citizens reported bribery, and several calls were about the lack of ramps for the disabled at polling stations.
The received alerts are uncertain, as there are no data on the place where the rules were violated. The callers often do not introduce themselves.
The sixth presidential election in Armenia got underway Monday at 8am, and it will continue until 8pm.