Հայաստանում փետրվարի 18-ին` ընտրությունների օրը, ժամը 08:00-ից The Gallup Organization-ը հարցումներ է անցկացնում, NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի նախագահ Գեւորգ Պողոսյանը:
Ըստ նրա` հացումներն իրականացվում են մայրաքաղաքի 32 եւ մարզային 122 ընտրատեղամասերում: Պողոսյանը նշել է, որ առավոտյան որոշ ընտրատեղամասերում թյուրիմացություն է տեղի ունեցել ընտրական հանձնաժողովների անդամների եւ հարցումն անցկացնողների միջեւ: Ըստ օրենքի` հարցումը պետք է անցկացվի ընտրատեղամասի սահմաններից դուրս կամ էլ ընտրատեղամասում` ընտրական հանձնաժողովի ղեկավարի թույլտվությամբ:
Պողոսյանը նաեւ նշել է, որ հարցման արդյունքները տեղական ժամանակով 20:01-ին կտրամադրվեն Armnews հեռուստաալիքին:
Նշենք, որ exit-poll-ն անցկացնում է The Gallup Organization-ը`Armnews հեռուստաալիքի եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի (ASA) նախաձեռնությամբ:
Այսօր` փետրվարի 18-ին, Հայաստանում նախագահական ընտրություններ են ընթանում: Ժամը 08:00-ին 41 ընտրատարածքներում բացվել են 1988 ընտրատեղամասեր: Քվեարկությունը կավարտվի 20:00-ին:

В Армении 18 февраля, в день выборов президента, с 08:00 The Gallup Organization проводит опросы по системе Exit-poll. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил председатель Армянской социологической ассоциации Геворк Погосян.
По его словам, опросы осуществляются на 32 столичных и 122 областных избирательных участках. Погосян отметил, что утром на некоторых избирательных участках имело место недопонимание между членами избирательных комиссий и проводящими опрос. По закону, опрос должен проводиться за пределами избирательного участка, или же в избирательном участке, с позволения главы комиссии избирательного участка.
Погосян также отметил, что результаты опроса будут предоставлены на телеканале Armnews  в 20:01 по местному времени.
Отметим, что exit-poll проводит The Gallup Organization по инициативе телеканала Armnews и Армянской социологической ассоциации (ASA).
Сегодня, 18 февраля, в Армении проходят президентские выборы. Ровно в 08:00 по местному времени в 41 избирательном округе открылось 1988 избирательных участков. Голосование завершится в 20:00.