Յուրաքանչյուրը, ով պաշտպանում է իր իրավունքներն ու ազատությունները, արդեն հաղթել է:
Այդ մասին փետրվարի 28-ին հայտարարել է Հայաստանի նախագահի նախկին թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` Կոտայքի մարզի Բյուրեղավան քաղաքում իր կողմնակիցների հետ, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Ողջունելով Բյուրեղավանի բնակիչներին, նա շնորհավորել է հաղթանակի կապակցությամբ: «Դուք ձեզ հաղթանակ եք բերել»,- հավաստիացրել է Հովհաննիսյանը: «Հա ո՞ր»,- հարցրել է տարեցներից մեկը: «Քո խոսքում կասկած կա, բայց եւ պատասխան: Եթե ինչ-որ մեկը խախտի ձեր իրավունքները, վտարի աշխատանքից, խախտի ազատ տեղաշարժվելու իրավունքը, ես այդ մասին կիմանամ: Եւ նա, ով կխախտի, կպատասխանի ոչ թե իմ, այլ դատարանի եւ օրենքի առաջ: Հասկանալի՞ է: Նույնիսկ պաշտոնական տվյալներով դուք 40 տոկոս եք բերել ձեզ համար: Ոչ պաշտոնական տվյալներով արդեն 60 տոկոս: Հիշեք դա եւ երբեք մի հարցրեք` հաղթել ենք, թե ոչ: Այո, մենք հաղթել ենք: Թեեւ ես ակցենտով եմ խոսում, կարծում եմ` դուք ինձ հասկացաք»,- նշել է Հովհաննիսյանը:

Всякий, кто отстаивает свои права и свободы, уже победил. Об этом 28 февраля заявил экс-кандидат в президенты Армении, лидер оппозиционной партии «Наследие» Раффи Ованнисян на встрече со своими сторонниками в городе Бюрегаван  Котайкской области, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
Приветствуя жителей Бюрегавана, он поздравил их с победой. «Вы принесли себе победу. Принесли!», – заверил Ованнисян. «Разве?», – спросил  его один из собравшихся пожилых людей. «В твоем слове есть сомнение, но уже есть и ответ. Если кто-то нарушит ваши права, уволит с работы, нарушит право свободного перемещения, я об этом узнаю. И тот, кто нарушит ваше право, ответит не передо мной, а перед судом и законом. Вам понятно? Даже по официальным данным вы принесли себе 40%. По неофициальным данным, это уже 60%. Запомните это и никогда больше не спрашивайте – победили ли мы. Да, мы победили. Хоть я и говорю с акцентом, но думаю, вы меня поняли», – отметил Раффи Ованнисян.