Հայաստանի ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով ՀՀ կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Գարեգին Բ Կաթողիկոսի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Բունդեսթագի նախագահը եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպումներ կունենան նաեւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների, Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Նորբերթ Լամմերթը դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում:
ԳԴՀ Բունդեսթագի ղեկավարն ու պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

YEREVAN.- German delegation headed by President of the Bundestag Norbert Lammert will arrive on a three-day visit to Armenia on Tuesday at the invitation of Parliament Speaker Hovik Abrahamyan.
During the visit, President of Bundestag will meet with President Serzh Sargsyan, Speaker Hovik Abrahamyan, Catholicos of All Armenians Karekin II and Foreign Minister Edward Nalbandian.
The delegation will also meet with the members of parliament’s standing committees on foreign relations and European integration, as well as members of Armenia-Germany friendship group.
Norbert Lammert will deliver a speech in the Center of European Studies at the Yerevan State University.