Հայաստանի ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով ՀՀ կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Գարեգին Բ Կաթողիկոսի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Բունդեսթագի նախագահը եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպումներ կունենան նաեւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների, Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Նորբերթ Լամմերթը դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում:
ԳԴՀ Բունդեսթագի ղեկավարն ու պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

По приглашению спикера парламента Армении Овика Абрамяна 5 марта с официальным визитом в Ереван прибудет делегация ФРГ во главе с председателем Бундестага Норбертом Ламмертом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе парламента, в ходе визита запланированы встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером парламента Овиком Абраамяном, Католикосом Всех Армян Гарегином II, министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
Состоятся также встречи делегации Бундестага с представителями постоянных комиссий парламента по внешним связям и евроинтеграции, а также парламентской группы дружбы Армения-Германия.
Норберт Ламмерт выступит с лекцией в Европейском исследовательском центре Ереванского государственного университета.
Делегация Бундестага посетит Мемориал памяти жертв Геноцида армян в Цицернакаберде, где воздаст дань памяти невинным жертвам и возложит венок к памятнику.