Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին 2013թ. Forbes-ի միլիարդատերերի ցուցակում 229-րդ տեղն է զբաղեցրել ՝ 5,3 մլրդ դոլար կարողությամբ:
Միաժամանակ, Forbes-ի տվյալներով, Իվանիշվիլին միլիարդատերերի ցուցակում 153-րդն էր եղել՝ 6,4 մլրդ դոլար կարողությամբ: Փաստացի, նրա ունեցվածքը կրճատվել է 1,1 մլրդ դոլարով, բայց, այնուամենայնիվ, նա շարունակում է մնալ Վրաստանի ամենահարուստ մարդը:
Երկար տարիներ քաղաքականությունից հեռու եղած գործարար Իվանիշվիլին 2011թ. հոկտեմբերին անսպասելիորեն հայտարարեց  քաղաքական կուսակցություն ստեղծելու եւ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին: Շուտով նա ստեղծեց «Վրացական երազանք» կոալիցիան, որը հաղթեց խորհրդարանական ընտրություններում եւ 2012թ. հոկտեմբերի 1-ին կառավարություն ձեւավորեց՝ Իվանիշվիլիի գլխավորությամբ:

Премьер-министр Грузии Бидзина Иванишвили в 2013 году занял 229-е место в списке миллиардеров Forbes с состоянием 5,3 миллиардов долларов.
Между тем, по данным Forbes, в 2012 году Иванишвили был на 153-м месте списка миллиардеров, его состояние оценивалось в $6,4 миллиардов. Фактически, его состояние сократилось на $1,1млрд, но при этом он остается самым богатым человеком Грузии.
Бизнесмен Иванишвили, многие годы дистанцировавшийся от политики, в октябре 2011 года неожиданно объявил о своем намерении создать политическую партию и участвовать в ближайших парламентских выборах. Вскоре он создал коалицию «Грузинская мечта», которая одержала победу на выборах в законодательный орган Грузии 1 октября 2012 года и сформировала правительство во главе с Иванишвили.