Ռուսաստանի հավաքականի մարզիչ Գուս Հիդդինկը փետրվարի 19-ին կայցելի Թուրքիա, որպեսզի այդ երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ պայմանագիր ստորագրի: Այս մասին հաղորդում է թուրքական Takvim թերթը: Ըստ թերթի, հոլանդացի մասնագետը 4 տարով համաձայնագիր կստորագրի եւ կստանա տարեկան 3 միլիոն 750 հազար եվրո:
Նշենք, որ անցած շաբաթ օրը` փետրվարի 13-ին Հիդդինկը որոշում է կայացրել 2010 թվականի հունիսի 30-ին լքել Ռուսաստանի ֆուտբոլի հավաքականի մարզչի պաշտոնը, երբ կլրանա իր պայմանագրի ժամկետը:
«Ռուսական միության նախագահի հետ մանրամասն խոսակցությունից հետո մենք պայմանավորվեցինք բաժանվել հունիսի 30-ին: Մենք այդ որոշումը հիմա ենք ընդունել, որպեսզի միությունը բավականին ժամանակ ունենա ինձ փոխարինող գտնելու համար»,- հայտարարել է Հիդդինկը:

On Friday, Guus Hiddink, the coach of the Russian football team, will arrive in Turkey to sign a deal with the Turkish Football Federation, Turkish Takvim newspaper reports.
According to the source, the Dutch coach will sign a 4-year contract and will get €3.75m. yearly.
On February 13, Hiddink announced his decision to leave the post on June 30, 2010, when his contract with the Russian Football Union expires.
After detailed talks the Dutch coach and the newly-elected President of the Russian Football Union agreed to terminate the contract. The decision has been made now for the Union to have enough time to find a successor, Hiddink said.