Ռուսաստանի հավաքականի մարզիչ Գուս Հիդդինկը փետրվարի 19-ին կայցելի Թուրքիա, որպեսզի այդ երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ պայմանագիր ստորագրի: Այս մասին հաղորդում է թուրքական Takvim թերթը: Ըստ թերթի, հոլանդացի մասնագետը 4 տարով համաձայնագիր կստորագրի եւ կստանա տարեկան 3 միլիոն 750 հազար եվրո:
Նշենք, որ անցած շաբաթ օրը` փետրվարի 13-ին Հիդդինկը որոշում է կայացրել 2010 թվականի հունիսի 30-ին լքել Ռուսաստանի ֆուտբոլի հավաքականի մարզչի պաշտոնը, երբ կլրանա իր պայմանագրի ժամկետը:
«Ռուսական միության նախագահի հետ մանրամասն խոսակցությունից հետո մենք պայմանավորվեցինք բաժանվել հունիսի 30-ին: Մենք այդ որոշումը հիմա ենք ընդունել, որպեսզի միությունը բավականին ժամանակ ունենա ինձ փոխարինող գտնելու համար»,- հայտարարել է Հիդդինկը:

Наставник сборной России Гус Хиддинк прибудет в пятницу в Турцию, чтобы подписать контракт с Федерацией футбола Турции, передает турецкая газета Takvim.
Согласно изданию, голландский специалист заключит четырехлетнее соглашение и будет получать 3 млн 750 тыс. евро в год.
Отметим, что в субботу стало известно о том, что Хиддинк принял решение покинуть свой пост 30 июня 2010 года, когда истекает срок его контракта.
«После обстоятельного разговора с новым президентом Российского союза, мы договорились расстаться 30 июня. Мы приняли это решение сейчас, чтобы у союза было достаточно времени найти мне преемника», — заявил Хиддинк.