Հարցմանը մասնակցած 1066 երեւանցիների 60%-ը Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնում ցանկանում են տեսնել գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին: Հարցումն անցկացրել է «Gallup International Association»-ի երեւանյան գրասենյակը: Ընդ որում՝ «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին քաղաքապետի պաշտոնքում տեսնում է պատասխանողների միայն 1 տոկոսը:
Տարոն Մարգարյանին հաջորդում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը (17%), որը, սակայն, Երեւանի ավագանու ցուցակում առաջադրվելու իրավունք չունի՝ մայրաքաղաքային գրանցում չունենալու պատճառով: Հաջորդում են Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը (3%), ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը (2%): Պատասխանողների մեկական տոկոսը Րաֆֆի Հովհաննիսյանից բացի, նախընտրում են «Ժառանգության» փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանին եւ Հայաստանի ՄԱԿ կուսակցության առաջնորդ, ԲՀԿ ներկայացուցիչ Գուրգեն Արսենյանին:
6% -ը դժվարացել է պատասխանել, 4%-ը հարմար թեկնածու չի տեսնում, իսկ 5%-ն այլ նախընտրելի թեկնածուների է անվանել:

YEREVAN.- The public opinion poll showed 60% of 1,066 respondents want Taron Margaryan to preserve his post as a mayor of Armenia’s capital. Only one percent wants Raffi Hovannisian to take the post, says survey conducted by the Armenian office of Gallup International Association.
Taron Margaryan is followed by leader of Prosperous Armenia Gagik Tsarukyan (17%) who has no right to run for the mayor as he does not have Yerevan residence. He is followed by former mayor Karen Karapetyan (3%) and ARFD member Armen Rustamyan (2%).
Raffi Hovannisian, deputy chairman of Heritage party Armen Martirosyan and Prosperous Armenia member Gurgen Arsenyan are supported by 1% each.