Սահմանադրական դատարանի որոշմամբ չեղյալ են հայտարարվել թիվ 17/05 ընտրական տեղամասի քվեարկության արդյունքները, սակայն մեկ տեղամասի ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքի վերաբերյալ գնահատականը չի կարող վերաբերել մնացած ընտրատեղամասային հանձնաժողովների աշխատանքին: Այս մասին ՍԴ որոշումից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
Նրա խոսքով՝ ԿԸՀ-ն իր որոշումներն ու գործողություններն ամբողջությամբ իրավաչափ է համարում եւ որ ՍԴ ներկայացված հայցերում բացակայում են ծանրակշիռ հանգամանքներ, որոնք կարող էին կասկածի տակ դնել ԿԸՀ-ի գործողությունները: «Եթե այլ ընտրական տեղամասերում խախտումներ լինեին, ինչպես թիվ 17/05-ում, ապա կներկայացվեին բողոքներ, իսկ դրանց բացակայության պայմաններում խոսելու բան չկա»,-ասաց Մուկուչյանը:
Նշենք, որ ՍԴ որոշման մեջ, մասնավորապես, նշվում է, որ «Ժառանգության» ներկայացուցիչները հնարավորություն են ունեցել վերահսկել ընտրությունների ընթացքը, սակայն նրանք չեն օգտվել ժամկետների մեջ բողոքներ ներկայացնելու հնարավորությունից:
Փաստաթղթում նշվում է, որ 1988 ընտրատեղամասերից միայն մեկում է «Ժառանգության» ներկայացուցիչը հատուկ կարծիք ներկայացրել, որը ներառվել է արձանագրության մեջ, բացի այդ, քվեարկության արդյունքում ներկայացվել է 12 բողոք: Բոլոր տեղամասերում կուսակցությունների ներկայացուցիչները ստորագրել են արձանագրությունների տակ: Միաժամանակ, «Ժառանգությունը» ներկայացուցիչներ է ունեցել 1884 ընտրատեղամասերում, իսկ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ունեցել է 1009 վստահված անձ:

Решением Конституционного суда итоги голосования в территориальном избирательном участке 17/05 признаны недействительными, однако оценка в отношении работы одной комиссии не может относиться к работе остальных территориальных избирательных комиссий. Об этом в беседе с журналистами после оглашения решения Конституционного суда по искам экс-кандидатов в президенты Раффи Ованнисяна и Андриаса Гукасяана заявил глава ЦИК Тигран Мукучян, отметив, что тоже отмечалось в заключении КС.
Он отметил,  Комиссия считает свои действия и решения полностью правомерными, и,  что в исковых заявлениях отсутствуют весомые обстоятельства, которые могли бы поставить под сомнения действия Центризбиркома: «Если бы в других территориальных избирательных участках были нарушения, как в случае с избирательным участком 17/05, то были бы представлены жалобы, а ввиду их отсутствия не о чем говорить».
Отметим, что в решении Конституционного суда, в частности, отмечается, что у представителей «Наследия» была возможность проконтролировать ход голосования и обжаловать их итоги, однако они не воспользовались возможностью обжалования в должные сроки.
В документе указывается, что из 1988 избирательных участков только в одном у представителя «Наследия» было особое мнение, занесенное в итоговый протокол, кроме того, было сделано всего 40 записей в соответствующий журнал и подано 12 жалоб по итогам голосования. Во всех участках представители партии подписались под протоколами. При этом, партия «Наследие» имела представителей в 1884 избирательных комиссиях, а у лидера партии Ованнисяна было 1009 доверенных лиц.