Երեւանի Ազատության հրապարակում ընթանում է նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կողմնակիցների հանրահավաքը, որը վարում է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Հավաքվածների առաջին շարքերը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին դիմավորել են բուռն ծափահարություններով, երբ նա հացադուլի վայրից հայտնվել է հարթակում:
Ինչպես նշել է Արմեն Մարտիրոսյանը, շատ քաղաքացիների անհանգստությունը Հովհաննիսյանի հացադուլի վերաբերյալ բացատրելի է, սակայն ընդդիմադիր գործիչը հավաստիացրել է, որ այդ ակցիայից նախկին թեկնածուի կամքն ու պայքարի ձգտումը ուժեղանալու է:
Մարտիրոսյանը նաեւ հաղորդել է, որ ընդդիմության կողմնակիցների պնդմամբ, այսօրվանից սկսելու են ստորագրահավաքը հետեւյալ տեքստի տակ. «Ես` Հայաստանի քաղաքացիս ողջունում եմ նորընտիր նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի պայքարը, պատարստ եմ ամեն կերպ աջակցել նրան, այդ թվում` մասնակցել ապրիլի 9-ի բողոքի ակցիային»:

YEREVAN.- Rally in support of former presidential candidate Raffi Hovannisian has kicked off in Liberty Square.
Former candidate was warmly welcomed by his supporters in the square where he is holding an indefinite hunger strike.
Opening the rally, Deputy Chairman of Heritage party Armen Martirosyan said they are launching signature campaign in support of Hovannisian.
Signatures will be collected under the following text: “As a citizen of Armenia, welcoming the struggle of newly elected president Raffi Hovannisian, I am ready to provide any assistance, including participation in mass protest action on April 9.”