«Ժառանգություն» խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Զարուհի Փոստանջյանը Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքում իր ելույթում խոստացել է չգնդակահարել, բայց պատժել Հայաստանի Սահմանադրական դատարանի անդամներին:
Նրա խոսքով, ՍԴ անդամները, որոնք նախօրեին մերժեցին ընտրությունների արդյունքները չեղյալ հայտարարելու մասին հայցը, «դավադրության մեջ են մտել սատանայի հետ, վաճառել իրենց հոգին»: Ըստ Փոստանջյանի, ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը պետք է զբաղվեր ոչ ընտրությունների կազմակերպման եւ անցկացման գործընթացում ներգրավված անձանց հաշվարկով` ասելով, թե նրանցից բողոքներ չեն ստացվել, այլ պարտավոր էր հաշվել, թե վերջին տարիների ընթացքում որքան ապօրինի որոշում է կայացրել, որոնք հակասում են հայ ժողովրդի շահերին:
Փոստանջյանը նաեւ նշել է, թե Հարությունյանը զգալիորեն նյարդայնանում էր, երբ լսումների ընթացքում ընդդիմության ներկայացուցիչները «միջնորդություններ էին ներկայացնում, քանի որ չէր ուզում, որ դրանք հնչեցվեն»:

Секретарь парламентской фракции «Наследие» Заруи Постанджян в своем выступлении на митинге сторонников экс-кандидата в президенты Раффи Ованнисяна на площади Свободы, обещала не расстреливать, но наказать членов Конституционного суда Армении.
По ее словам, члены КС, которые накануне отклонили иски об отмене итогов выборов «вступили в сговор с сатаной, продали ему свою душу». Как подчеркнула З. Постанджян, представлявшая интересы Раффи Ованнисяна в ходе разбирательств в КС, его председатель Гагик Арутюнян должен был заниматься не подсчетом числа лиц, вовлеченных в процесс организации и проведения выборов, говоря, что от них не получено ощутимого количества жалоб, а обязан был пересчитать, сколько незаконных решений вынес на протяжении многих лет - решений, противоречащих интересам армянского народа.
Постанджян также сказала, что Г. Арутюнян заметно нервничал, когда в ходе слушаний представители оппозиции выступали с ходатайствами «поскольку он не хотел, чтобы эти ходатайства были озвучены».