«Ժառանգություն» խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Զարուհի Փոստանջյանը Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքում իր ելույթում խոստացել է չգնդակահարել, բայց պատժել Հայաստանի Սահմանադրական դատարանի անդամներին:
Նրա խոսքով, ՍԴ անդամները, որոնք նախօրեին մերժեցին ընտրությունների արդյունքները չեղյալ հայտարարելու մասին հայցը, «դավադրության մեջ են մտել սատանայի հետ, վաճառել իրենց հոգին»: Ըստ Փոստանջյանի, ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը պետք է զբաղվեր ոչ ընտրությունների կազմակերպման եւ անցկացման գործընթացում ներգրավված անձանց հաշվարկով` ասելով, թե նրանցից բողոքներ չեն ստացվել, այլ պարտավոր էր հաշվել, թե վերջին տարիների ընթացքում որքան ապօրինի որոշում է կայացրել, որոնք հակասում են հայ ժողովրդի շահերին:
Փոստանջյանը նաեւ նշել է, թե Հարությունյանը զգալիորեն նյարդայնանում էր, երբ լսումների ընթացքում ընդդիմության ներկայացուցիչները «միջնորդություններ էին ներկայացնում, քանի որ չէր ուզում, որ դրանք հնչեցվեն»:

YEREVAN. - Secretary of the Heritage parliamentary group Zaruhi Postanjyan in her speech at a rally of supporters of former presidential candidate Raffi Hovannisian in Liberty Square, promised not to shoot, but to punish the members of the Constitutional Court of Armenia.
According to her, the members of the Constitutional Court, who rejected the claims on annulling elections “have sold their souls to the Devil.” According to Z. Postanjyan, who was representing the interests of Raffi Hovannisian during the proceedings of the Constitutional Court, the representative Gagik Harutyunyan had to deal not with counting the number of people involved in holidng elections, arguing that they did not have a sizeable number of complaints, but should have counted how many illegal decisions were made over the years - decisions contrary to the interests of Armenian people.
Postanjyan also said Harutyunyan was visibly nervous when during the hearing the opposition side presented petitions “because he did not want these petitions to be heard”.