Եգիպտոսի գյուղերից մեկում երկու երիտասարդների մահացու ծեծի են ենթարկել մոտոռոլեր գողանալու համար: Միջադեպը տեղի է ունեցել Էլ Ղարբիա նահանգի Մահալա գյուղում:
Կատաղած տղամարդկանց ամբոխը գողության մեջ կասկածվողներին գլխիվայր կախել է:  Նրանց ծեծել են այնքան ժամանակ, մինչեւ համոզվել են, որ երիտասարդները մահացել են: Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանությանն ամբոխը թույլ չի տվել միջամտել, հայտնում է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեցը»:
Թերթը նշում է, որ Եգիպտոսում քաղաքական անկայունությունը բացասական է ազդել անվտանգության վրա, ավելացել է գողությունների եւ թալանների քանակը:

В одной из египетских деревень двух молодых людей забили насмерть за кражу мотороллера. Инцидент произошел в селе Махалля провинции Эль-Гарбия.
Толпа разъяренных мужчин подвесила подозреваемых в краже вверх ногами.  Их избивали  до тех пор, пока не убедились, что молодые люди мертвы. Прибывшей на сигнал о поимке воров полиции толпа не дала вмешаться в происходящее, сообщает «Московский комсомолец».
Газета отмечает, что политическая нестабильность в Египте негативно повлияла на ситуацию с безопасностью: возросло количество краж и разбоев.