Հայ հեղափոխական դաշնակցությունը Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու է առանձին ցուցակով: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Արսեն Համբարձումյանը: Նա նշեց, որ ցուցակը ղեկավարելու է ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը:
ՀՅԴ-ն դեռ չի հրապարակում ամբողջական ցուցակը, երբ վերջնական ցանկը ունենան՝ կհրապարակեն: «Ցանկը պատրաստ է, որոշ տեխնիկական հարցեր կան, ինչ-ինչ տեղաշարժեր են հնարավոր»,- ասաց Արսեն Համբարձումյանը` հավելելով, որ մարտի 21-ին ցուցակը կներկայացնեն ԿԸՀ:
Հարցին, թե ինչո՞ւ չկայացավ ընդդիմադիր միասնական ճակատով հանդես գալու նախաձեռնությունը, Արսեն Համբարձումյանը պատասխանեց, որ մոտեցումների տարբերություն կար:

YEREVAN. – Armenia’s opposition ARF Dashnaktsutyun Party will run in the capital city Yerevan Council election—which is slated for May 5—with an individual list, ARF Supreme Body (SB) representative Arsen Hambardzumyan told Armenian News-NEWS.am.
He noted that the list will be headed by SB representative Armen Rustamyan.
But ARF is not yet publicizing its complete list.
“The list is ready, [but] there are some technical matters; some changes are possible,” Hambardzumyan said, and added that they will submit the list to the Central Electoral Commission on Thursday.
To the query as to why the initiative to form a united opposition front was not brought to fruition, Arsen Hambardzumyan responded that there were differences in the respective methodologies.