Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը` Վրաստանի մշակույթի eu հուշարձանների պահպանության նախարար Գուրամ Օդիշարիայի հրավերով, մարտի 20-ին մեկնել է Վրաստան` քննարկելու հայ-վրացական մշակութային համագործակցության հետագա զարգացման ուղղությունները:
Մշակույթի նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել երկու երկրների տարածքում գտնվող պատմամշակութային ժառանգության պահպանության խնդիրները, կհստակեցվեն 2013 թ. երկկողմ համագործակցության ծրագրերը, կքննարկվի վրաց մտավորականների և մշակույթի գործիչների մասնակցության հնարավորությունը «Գյումրին` 2013 թվականի Համագործակցության մշակութային մայրաքաղաք» լայնածավալ ծրագրին, ինչպես նաև` «Արամ Խաչատրյանի 110-ամյակ» ծրագրի շրջանակներում համատեղ միջոցառումների իրականացման հետ կապված խնդիրները:

YEREVAN. – At the invitation of Guram Odisharia, the Minister of Culture and Monument Protection of Georgia, Armenian Culture Minister Hasmik Poghosyan headed to Georgia on Wednesday to discuss the avenues for developing Armenian-Georgian cultural cooperation.
The parties are expected to examine the protection of the historical and cultural heritage that is located in both countries, to clarify the 2013 cooperation programs, and to discuss Georgian intellectuals’’ and cultural figures’ possible attendance to the “Gyumri: 2013 Cultural Capital of Cooperation” program, and holding joint events within the framework of the “110th Anniversary of Aram Khachaturian” program, Armenian Culture Ministry press service informed Armenian News-NEWS.am.