Ապրիլի 9-ին, առավոտյան ժամը 10-ի եւ երեկոյան 19-ի սահմաններում «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպերի կապակցությամբ նյութեր են նախապատրաստվում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնեցին ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 9-ի երեկոյան Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանները ծեծի են ենթարկել Արմեն Մարտիրոսյանի, ապա բերման ենթարկել ոստիկանություն: Նրա դեմքն ու հագուստներն արյունոտ էին:
«Բարեւ Երեւան» դաշինքի ցուցակը,գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանին մեղադրանք էր առաջադրվել Վարչական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածով (ոստիկանի օրինական հրամաններին չենթարկվելը): «Ես ինձ բացարձակապես մեղավոր չեմ ճանաչում եւ մտադիր չեմ վարչական տուգանք վճարել: Ես այդ պահին օգտվել եմ իմ սահմանադրական իրավունքից, բացի այդ, Հայաստանը ստորագրել է կոնվենցիան, ըստ որի ես իրավունք ունեմ խաղաղ կերպով արտահայտել իմ բողոքը եւ ոստիկանների կողմից իմ հանդեպ սադիստական վերաբերմունքը համարժեք չէր»,-նշել էր Արմեն Մարտիրոսյանը

В Полиции Армении подготавливаются материалы в связи со столкновениями между сторонниками Раффи Ованнисяна и полицейскими на проспекте Баграмяна в Ереване днем и вечером 9 апреля, во время которых пострадал вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян.
Напомним, что когда протестующие находились у здания Союза писателей, произошли потасовки между активистами оппозиции и сотрудниками правоохранительных органов, в результате которых пострадал вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян, возглавляющий пропорциональный список блока «Здравствуй, Ереван» на выборах в столичный Совет старейшин.
В отношении Армена Мартиросяна выдвинуто обвинение в неповиновении законному приказу полицейского по статье 182 Административного кодекса.