Հայաստանի ժողովրդական կուսակցությունը պատրաստ է համագործակցել թե նորաստեղծ ՀԱԿ կուսակցության, թե ՀԱԿ դաշինքի մեջ մտնող մյուս ուժերի հետ, թե մնացած քաղաքական ուժերի հետ հանուն երկրի առաջընթացի: Այս մասին այսօր՝ ապրիւլի 13-ին, ՀԱԿ հիմնադիր համագումարում հայտարարեց ՀԺԿ առաջնորդ, ՀԱԿ պատգամավոր Ստեփան Դեմիրճյանը:
Նա Հայաստանի ժողովրդական կուսակցության անունից ջերմորեն ողջունեց համագումարի մասնակիցներին, մաղթեց արդյունավետ աշխատանք, նաեւ՝ հաջողություն ավագանու ընտրություններում:
Ստեփան Դեմիրճյանը շեշտեց, որ տարիներ շարունակ իրականացվող քաղաքականության, իշխանության գործունեության հետեւանքով երկիրը հայտնվել է  համակարգային ճգնաժամի մեջ՝արտագաղթի, աղքատության, գործազրկության աճ, հասարակության բարոյալքում, համակարգային կոռուպցիա, սա է պատկերը:
«Այս վիճակը չի փոխվի, այն չի կարող փոխվել, եթե չփոխվի իշխանության որակը, եթե չիրականացվեն համակարգային, արմատական փոփոխություններ: Ակնհայտ է, որ ընդդիմադիր  ուժերը պետք է համատեղեն իրենց ջանքերը երկրում փոփոխություններ իրականացնելու, օրինականություն հաստտաաելու համար, սա է այսօրվա պահանջը»- ասաց ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորը:

YEREVAN. – The opposition People’s Party of Armenia (PPA) is ready to collaborate for the country’s progress. PPA Chairman, Armenian National Congress (ANC) bloc MP Stepan Demirchyan said this during Saturday’s founding convention of the ANC party.
On behalf of the PPA, he warmly saluted the convention participants, wished them productive work and, also, success in the capital city Yerevan Council election to be conducted on May 5.
In addition, Demirchyan stressed that Armenia is in a systemic crisis.
“This situation will not change if the quality of the authorities does not change, if systemic, radical changes are not made. In order to make changes, to establish legitimacy in the country, the opposition forces should combine their efforts,” the ANC bloc MP stated in particular.