Մինսկում կայացել է ԱՊՀ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը: Կառավարության ղեկավարների նեղ կազմով հանդիպմանը հաջորդել է ընդլայնված կազմով նիստը:
Քննարկվել են համագործակցության մի շարք օրակարգային հարցեր, որից հետո ստորագրվել են ԱՊՀ համագործակցության տարբեր համաձայնագրեր:  Մասնավորապես, քննարկվել եւ հաստատվել են մինչեւ 2020 թվականն ինովացիոն համագործակցության միջպետական ծրագրով 2012 թվականին իրականացված միջոցառումները:
Ստորագրվել են ԱՊՀ երկրների միջեւ ԱՊՀ ինովացիոն բանկի ստեղծման հայեցակարգը, խաղաղ նպատակներով ատոմային էներգիայի օգտագործման ոլորտներում ԱՊՀ երկրների գործողությունների համակարգման, ինչպես նաեւ բնապահպանության ու պաշտոնական վիճակագրության բնագավառներում համագործակցության համաձայնագրեր եւ այլ փաստաթղթեր:
Ռուսաստանի Դաշնության առաջարկով ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա 2013 թվականի նոյեմբերի 20-ին` Ռուսաստանում:

В Минске состоялось очередное заседание Совета глав правительств СНГ. За встречей премьер-министров в узком формате последовала расширенная встреча.
Обсуждался ряд вопросов повестки дня, после чего были подписаны договора о сотрудничестве на пространстве СНГ. В частности, утвержден список мероприятий в рамках Межгосударственной программы инновационного сотрудничества до 2020 года. Подписаны концепция создания Инновационного банка СНГ, соглашение о координации в использовании мирного атома, а также о сотрудничестве в сфере экологии и официальной статистики. По предложению России, следующая встреча глав правительств СНГ состоится 20 ноября 2013 года в РФ, сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении.