Մինսկում կայացել է ԱՊՀ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը: Կառավարության ղեկավարների նեղ կազմով հանդիպմանը հաջորդել է ընդլայնված կազմով նիստը:
Քննարկվել են համագործակցության մի շարք օրակարգային հարցեր, որից հետո ստորագրվել են ԱՊՀ համագործակցության տարբեր համաձայնագրեր:  Մասնավորապես, քննարկվել եւ հաստատվել են մինչեւ 2020 թվականն ինովացիոն համագործակցության միջպետական ծրագրով 2012 թվականին իրականացված միջոցառումները:
Ստորագրվել են ԱՊՀ երկրների միջեւ ԱՊՀ ինովացիոն բանկի ստեղծման հայեցակարգը, խաղաղ նպատակներով ատոմային էներգիայի օգտագործման ոլորտներում ԱՊՀ երկրների գործողությունների համակարգման, ինչպես նաեւ բնապահպանության ու պաշտոնական վիճակագրության բնագավառներում համագործակցության համաձայնագրեր եւ այլ փաստաթղթեր:
Ռուսաստանի Դաշնության առաջարկով ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա 2013 թվականի նոյեմբերի 20-ին` Ռուսաստանում:

The Armenian delegation, led by Prime Minister Tigran Sargsyan, attended regular session of the Council of the Heads of Governments of the Commonwealth of Independent States (CIS) member countries, which was convened Friday in Minsk, Belarus.
A narrow-format meeting was followed by an extended-format session.
The participants discussed several agenda topics, and subsequently signed a number of CIS cooperation agreements and other documents. Specifically, the discussants approved the 2012 activities that were carried out along the lines of the interstate innovative cooperation program.
At the proposal by the Russian Federation (RF), the next session of the heads of the governments of CIS member countries will be convened in RF on November 20.