Հայ ոստիկանները կօգնեն իրենց ռուս գործընկերներին՝ ձմեռային օլիմպիադայի անվտանգությունն ապահովելու հարցում: Դրա համար Սոչի կմեկնեն Հայաստանի ոստիկանության մի շարք աշխատակիցներ: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 29-ին, երկու երկրների իրավապահ գերատեսչությունների միացյալ կոլեգիայի նիստում հայտնել է Ռուսաստանի ՆԳ նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցեւը:
«Հանդիպման ընթացքում մենք քննարկել են Օլիմպիադայի անվտանգության ապահաովման հարցը եւ պայմանավորվել, որ Հայաստանի ոստիկանության առավել փորձառու աշխատակիցները կգործուղվեն Սոչի եւ մեզ գործնական աջակցություն կցուցաբերեն հնարավոր սպառնալիքների դեպքում»,-ասել է Կոլոկոլցեւը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Իր հերթին, Հայաստանի ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը նշել է, որ վերջին ժամանակներս Ռուսաստանի ՆԳՆ-ն եւ Հայաստանի ոստիկանությունը արդեն սոսկ չեն համագործակցում, այլ փաստացի միասին են աշխատում:
«Բացի տեղեկատվությունից, մենք պատրաստ ենք օգնել նաեւ կոնկրետ աշխատակիցներով, որպեսզի մեր ներդրումն ունենանք Սոչիի օլիմպիադիայի անվտանգության ապահովման հարցում»,-ասել է Գասպարյանը:

YEREVAN. – Armenian policemen will help Russian law enforcement services to provide security during Winter Olympics in Sochi, Armenian News-NEWS.am reports. This was announced during joint session of Armenian and Russian law enforcement agencies in Russian City of Sochi.
According to the chief of Russian police, Col. General Vladimir Kolokoltsev, several police agents from Armenia will arrive in Sochi during Olympic Games to enforce law on Russian territory.
“During the meeting we discussed issues concerning the security of Olympics and came to the agreement that the most experienced agents of Armenian Police will arrive in Sochi to support us in the prevention of any existing or possible threats,” Kolokoltsev said, RIA Novosti reports.
At the same time, the chief of Armenian Police, Lt. General Vladimir Gasparyan stressed that presently Russian and Armenian police services not only closely cooperate but rather work together.
“In addition to providing information, we are ready to provide actual agents in order to make our investment in the efforts of provision of security of Sochi Olympics,” Gasparyan added.