Հայաստանի պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում, այսօր՝ հուլիսի 31-ին, Հայաստանի եւ Չինաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր` կրթության ոլորտում համագործակցության հարցերի վերաբերյալ:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ տվյալ փաստաթուղթը հնարավորություն կընձեռի 2013-2014թթ. ուսումնական տարում կազմակերպել ՉԺՀ զինծառայողների ուսուցումը ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում:
Հուշագիրը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ ՊՔ վարչության պետ Լ.Այվազյանը եւ ՀՀ-ում ՉԺՀ-ի դեսպանության ռազմական եւ ռազմաօդային կցորդ, ավագ գնդապետ Ու.Ցզինցուն:

Между министерствами обороны Армении и КРН подписан меморандум о взаимопонимании по вопросам сотрудничества в сфере военного образования. Церемония подписания документа состоялась в здании Министерства обороны Армении.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны Армении, меморандум предоставит возможность в 2013-2014 годах военнослужащим из КНР обучаться в высших образовательных учреждениях Армении.
Документ подписали начальник управления Минобороны Армении Л.Айвазян и военный атташе посольства КНР, старший полковник У.Цзинцу.