Ֆլորիդա նահանգում առնվազն չորս բանտարկյալներ փորձել են փախչել բանտերից՝ օգտագործելով կեղծ փաստաթղթեր վաղաժամ ազատման մասին:
Այս մասին հոկտեմբերի 22-ին հաղորդել են ոստիկանության ներկայացուցիչները, որոնք զբաղվում են ֆլորիդական բանտից երկու բանտարկյալների՝ Չարլզ Ուոքերի եւ Ջոզեֆ Ջենկինսի, փախուստը հետաքննելով: Այս մասին հաղորդում է «Lenta.Ru»-ն:
Ոստիկանությունում ոչինչ չեն հաղորդել մյուս չորս փորձերի մասին, որոնց ընթացքում օգտագործվել են «կեղծ» փաստաթղթեր: Նրանք չեն հաղորդել նաեւ, արդյոք փորձերը հաջողությամբ են պսակվել, թե ոչ:
Հիշեցնենք, որ Ուոքերն ու Ջենկինսը սեպտեմբերի վերջին, հոկտեմբերի սկզբին ազատ էին արձակվել բանտին տրամադրված փաստաթղթերի հիման վրա, որոնց համաձայն նրանք վաղաժամ ազատ են արձակվում: Ավելի ուշ պարզվել էր, որ դրանք կեղծ են եղել: Նրանք ազատության մեջ մի քանի օր են անցկացրել: Հանցագործներին բռնել հաջողվել է հոկտեմբերի 19-ին:
Այդ առնչությամբ Ֆլորիդայի Պատժի իրագործման վարչությունը փոխել է վաղաժամ ազատման մասին փաստաթղթերի հետ վարվելու կանոնները:

В штате Флорида как минимум четверо заключенных сделали попытку побега из тюрем, используя поддельные документы о досрочном освобождении.
Об этом 22 октября сообщили представители полиции, занимающиеся расследованием побега из флоридской тюрьмы двух приговоренных к пожизненному заключению за убийства - Чарльза Уокера и Джозефа Дженкинса, передает «Лента.ру».
В полиции ничего не сообщили о четырех других попытках побега из флоридских тюрем с использованием «липовых» документов. В том числе они не сообщили, были ли эти попытки побега успешными.
Уокер и Дженкинс в конце сентября - начале октября вышли на свободу на основании поступивших в тюрьму документов об их досрочном освобождении, которые, как выяснилось позже, были поддельными. На свободе незаконно покинувшие тюрьму заключенные провели несколько недель, однако 19 октября их удалось задержать.
Из тюрьмы во Флориде по ошибке отпустили двух убийц
В связи с побегом Уокера и Дженкинса Управление исполнения наказаний Флориды изменило правила обращения с документами на досрочное освобождение.