NEWS.am լրատվական-վերլուծական գործակալությունը «ԱրմենՏել» ընկերության հետ համատեղ ապրիլի 17-ին «Հաղթանակ» զբոսայգում ծառատունկ կազմակերպեցին (Ֆոտոռեպորտաժ), որին մասնակցեցին ոչ միայն գործակալության եւ «ԱրմենՏելի» աշխատակիցները, այլեւ այլ ԶԼՄ-ների՝ Հանրային հեռուստաընկերության «Հայլուր» ծրագրի, «Գոլոս Արմենիի», «Կապիտալ», «Առավոտ», «Չորրորդ իշխանություն», «Ժամանակ» թերթերի, Panarmenian.net գործակալության, «Ազատություն» ռադիոկայանի թղթակիցներ:
Ընդ որում, ծառատունկը դարձավ ոչ միան տուրք հայրենի բնությանը, այլեւ յուրօրինակ ընտանեկան տոնի վերածվեց, քանի որ շատ լրագրողներ եւ «ԱրմենՏել» ընկերության աշխատակիցներ եկել էին ընտանիքներով: Այդ կերպ, ծառատունկին իրենց ավանդը ներդրեցին նաեւ մայրաքաղաքի փոքրիկ բնակիչները: Ընդհանուր առմամբ «Հաղթանակ» զբոսայգում 107 ծառ տնկվեց: Ծառատունկի բոլոր մասնակիցները հանդիսավոր խոստացան, որ հետեւելու են իրենց տնկած ծառերին, ջրելու, որ այդ տեղում մի քանի տարի անց «Լրագրողների պուրակ» աճի:
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության մամուլի քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը, ընկերությունը մինչ այդ էլ նմանօրինակ ակցիաներ անցկացրել է: «Նախորդ ակցիաների ժամանակ մեծ քանակությամբ ծառեր են տնկվել, սակայն բոլորն էլ չորացել են։ Եւ մենք NEWS.am լրատվական գործակալության հետ որոշել ենք ոչ այնքան մեծամաշտաբ ծառատունկ կազմակերպել` պայմանով, որ դրա մասնակիցները պետք է հետեւեն այդ ծառերի աճելու ընթացքին»,- նկատել է Բեղլոյանը։ Նա նաեւ նշել է, որ այս շնորհակալ գործը համախմբել է տարբեր քաղաքական ուղղվածություն ունեցող ԶԼՄ-ների լրագրողների, եւ դա մեծ ձեռքբերում է. «Մի խոսքով, մենք ուրախ եւ համերաշխ աշխատեցինք…»:
Ինչպես նշեց «Առավոտ» թերթի թղթակից Նաիրա Մամիկոնյանը, սկզբում նա ակցիային մասնակցել է բնապահպանության նպատակներով։ Սակայն հետո, ինչպես ինքը խոստովանեց, ծառատունկը նաեւ դրական լիցքեր է փոխանցել։ «Մեզ՝ քաղաքաբնակներիս, բնությունն այնպես չի հերիքում, որ ծառատունկն ինձ դրական լիցքեր հաղորդեց ողջ օրվա համար»,- նշել է Նաիրան։ Նա ընդգծեց, որ NEWS.am-ի դրական օրինակը պետք է վարակի նաեւ այլ կազմակերպությունների։ «Դա, մասնավորապես, վերաբերում է լրատվամիջոցներին։ NEWS.am-ի նախաձեռնությունն ուղղված է „Լրագրողների ծառուղու“ ստեղծմանը, այնպես որ, այս ծառուղին թող մեծ եւ բարգավաճ լինի այլ ԶԼՄ-ների ջանքերի շնորհիվ եւս»,- ազդարարեց Նաիրան։

Информационно-аналитическое агентство Новости Армении — NEWS.am совместно с компанией «АрменТел» провели 17 апреля в парке «Ахтанак» (Парк Победы) посадку деревьев (фоторепортаж) , в которой приняли участие не только сотрудники агентства и «АрменТел», но и журналисты многих других СМИ – программы «Айлур» Общественного телевидения, газет «Голос Армении», «Капитал», «Аравот», «Чоррорд ишханутюн», «Жаманак», агентства Panarmenian.net, радиостанции «Свобода».
Причем посадка деревьев стала не только данью родной природе, но превратилась в своеобразный семейный праздник, поскольку многие журналисты и сотрудники «АрменТел» пришли с семьями. Так, что посильную лепту в посадку деревьев внесли также самые маленькие жители столицы. В целом в парке «Ахтанак» было посажено 107 деревьев. Все участники посадки деревьев торжественно обещали, что будут и в будущем следить за саженцами, поливать их, с тем, чтобы это место через несколько лет превратилось в «Аллею журналистов».
Как отметила в беседе с корреспондентом Новости Армении — NEWS.am пресс-секретарь «АрменТел» Ануш Беглоян, подобные акции компания проводила и до этого. «Во время предыдущих акций было посажено очень большое количество деревьев, но все они впоследствии высохли. И мы с агентством Новости Армении — NEWS.am решили организовать на этот раз немасштабную посадку деревьев, но с тем условием, что в последствии, ее участники будут следить за своими саженцами»,- заметила Беглоян. Она также подчеркнула, что столь благородное дело, как защита окружающей среды объединила журналистов из различных СМИ, имеющих различную политическую направленность, и это уже большое достижение. «В общем, мы работали дружно и весело…»
Как отметила корреспондент газеты «Аравот» Наира Мамиконян, изначально она участвовала в акции в природоохранных целях. Однако, потом, как она призналась, процесс посадки деревьев придал ей положительный импульс. «Нам, людям, живущим в городе, так не хватает общения с природой, что посадка деревьев зарядила меня положительными эмоциями на весь день»,- отметила Наира. Она подчеркнула, что положительный пример агентства NEWS.am должен заразить и другие учреждения. «Особенно это касается средств массовой информации – инициатива NEWS.am направлена на создание „Аллеи журналистов“, так пусть же эта аллея будет большой и процветающей, благодаря посильной лепте и других СМИ»,- заметила Наира.