2014 թվականի ապրիլի 26-ին «Արդշինինվետսբանկ» ՓԲԸ բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը հաստատեց 2013 թվականի տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունները` ստուգված «ՔԵՅ-ՓԻ-ԷՄ-ՋԻ Արմենիա» ՓԲԸ-ի կողմից:
2013 թվականի վերջի դրությամբ աուդիտ անցած հիմնական ցուցանիշների համեմատական դինամիկան 2012 թվականի նկատմամբ վկայում է հիմնական ֆինանսական ցուցանիշների կայուն աճի մասին.
Միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ հարաբերությունների զարգացման արդյունքում Արդշինինվեստբանկին հաջողվեց ներգրավել լրացուցիչ ոչ գանձապետական բնույթի երկարաժամկետ միջոցներ հետևյալ ֆինանսական կազմակերպություններից`
Տարեվերջի դրությամբ «Արդշինինվեստբանկի» մշտական ակտիվ հաճախորդների քանակն աճել է 19.4% (շուրջ 221 հազ. հաճախորդ):
Արդշինինվեստբանկի կայուն զարգացման մասին է խոսում նաև Moody’s միջազգային վարկանշային գործակալության կողմից Բանկի վարկանիշերի հեռանկարային գնահատականի բարձրացումը «կայուն» մակարդակի:

YEREVAN. – On  April 26 the General Meeting of Shareholders of “ARDSHININVESTBANK” CJSC approved financial results for the year 2013, audited by KPMG Armenia CJSC.
Comparative dynamics of the main financial indicators for the year ended 2013 compared to the year 2012 demonstrates a sustainable growth:
As a result of deepening cooperation with international financial institutions during 2013, the Ardshininvestbank managed to attract additional long term resources of non-treasury origin from the following financial institutions:
At the end of 2013, the number of permanently active customers increased by 19.4% (to around 221 thousand customers).
Meanwhile, the sustainable growth of the Ardshininvestbank has been affirmed by Moody’s Investors Service, which raised the outlook of the Bank’s ratings to “stable”.