Մանրածախ առեւտրի հոնկոնգյան «Giordano» ցանցը հայտարարել է ողջ Մերձավոր Արեւելքում, Արեւելյան Եվրոպայում, Կենտրոնական եւ Հարավային Ասիայում 40 նոր խանութների բացման ծրագրերի մասին:
Նորաձեւ հագուստի նոր խանութները բաց կլինեն 2015թ.-ին, եւ արդյունքում տարածաշրջանում դրանց ընդհանուր թիվը կհասնի 300-ի:Ինչպես գրում է «Gulf Business»-ը, խանութներ կբացվեն Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Սաուդյան Արաբիայում, Հայաստանում, Եմենում, Շրի-Լանկայում, Բահրեյնում, Պակիստանում, Վրաստանում եւ Իրանում: «Giordano»-ն ձգտում է ընդլայնել իր ներկայությունը վիրտուալ աշխարհում, ուստի կավելացնի էլեկտրոնային վաճառքի իր ցանցն առաջիկա վեց ամսվա ընթացքում:«Գնորդներն այսօր ապրանքների եւ ուղիների ընտրության անսահմանափակ հնարավորություն ունեն, որոնց օգնությամբ կարող են գնումներ կատարել:
Մենք ընդլայնում ենք մեր ներկայությունը տարբեր թվային եւ սոցիալական մեդիաալիքների օգնությամբ»,- ասել է «Giordano Middle East»-ի կառավարող տնօրեն եւ «Giordano International»-ի գործադիր տնօրեն Իշվար Չուգանին:

Hong Kong-based retailer Giordano has announced aggressive expansion plans with 40 new stores across locations in the Middle East, Eastern Europe, and Central and Southern Asia.
The fashion chain’s new stores will be operational by 2015 bringing its total tally in the region to 300, the company said.
The retailer’s other outlets will be spread across Saudi Arabia, Armenia, Yemen, Sri Lanka, Bahrain, Pakistan, Georgia and Iran, Gulf Business reported.
Giordano is also aiming to expand its presence in the virtual world by growing its e-shopping network and deliveries to the GCC within the next six months.
“Shoppers today have unlimited choices in products and a multiplying number of channels to shop through.
“We are expanding our reach through the various digital and social media channels,” said Ishwar Chugani, managing director of Giordano Middle East and executive director of Giordano International.