Թուրք ոստիկանները Դիարբեքիր նահանգում անկարգությունների ժամանակ երկու քուրդի են գնդակահարել: Տուժել է ոստիկանության մեկ աշխատակից:
Մի քանի հարյուր ցուցարարներ, ովքեր բողոքում են ռազմական նոր անցակետերի շինարարության դեմ, սկսել են իրավապահների վրա «Մոլոտովի կոկտեյլներ» նետել: Ի պատասխան ոստիկանները կրակ են արձակել, հաղորդում է «Lenta.ru»-ն՝ վկայակոչելով «Reuters»-ին:
Արդեն մի քանի շաբաթ բողոքի զանգվածային ցույցեր են տեղի ունենում Դիարբեքիրում, որտեղ բնակչության մեծ մասը քրդեր են: Մասնավորապես, ցուցարարներն արգելափակում են խոշոր ավտոճանապարհները:

Турецкие полицейские застрелили двух курдов во время беспорядков в провинции Диарбекир. Пострадал один сотрудник полиции.
Несколько сотен демонстрантов, протестовавших против строительства военных блокпостов, начали забрасывать сотрудников правоохранительных органов «коктейлями Молотова». В ответ полицейские открыли огонь, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на Reuters.
Массовые акции протеста проходят в Диарбекире, большую часть населения которого составляют курды, уже несколько недель. В частности, демонстранты блокируют крупные автодороги.