Կոսովոյի խորհրդարանական ընտրություններում առաջատարն է Կոսովոյի իշխող Դեմոկրատական կուսակցությունը, հայտարարել է Կոսովոյի վարչապետ Հաշիմ Տաչին, փոխանցում է Agence France-Presse-ը:
Հաշիմ Տաչիի կուսակցությունն առաջատարն է ձայների 30%-ով` ԿԸՀ-ի կողմից  քվեաթերթիկների 15%-ի հաշվարկից հետո:
Երկրորդ տեղում է (24%) Կոսովոյի ընդդիմադիր Դեմոկրատական  միությունը, որը գլխավորում է  Պրիշտինայի նախկին քաղաքապետ Իսա Մուսթաֆան, փոխանցում է  Gazeta.ru-ն:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Կոսովոյի խորհրդարանական ընտրություններն ընթանում են առանց լուրջ խախտումների:

На парламентских выборах в Косово, албанские власти которого провозгласили независимость в 2008 году, лидирует правящая Демократическая партия Косово. Об этом заявил премьер-министр Косово Хашим Тачи, сообщает Agence France-Presse.
Партия Хашима Тачи лидирует с 30% голосов после подсчета центральной избирательной комиссией 15% бюллетеней.
На втором месте (с 24% голосов избирателей) находится оппозиционный Демократический союз Косово, возглавляемый экс-мэром Приштины Исой Мустафой, передает Gazeta.ru.