24 ուսանող անհետ կորել է Հնդկաստանի հյուսիսում. վարարած գետի ալիքները քշել տարել են նրանց, փոխանցում է «Ֆրանս Փրեսս» գործակալությունը` վկայակոչելով տեղի իշխանություններին:
Միջադեպը տեղի է ունեցել կիրակի երեկոյան` հյուսիսային Հիմաչալ-Պրադեշ նահանգի հեռավոր վայրում, հայտնել է  նահանգի տրանսպորտի նախարար Գուրմուկհ Սինգհ Բալին: Մանալի քաղաք էքսկուրսիայի ուղեւորված ուսանողների խումբը  լուսանկարվելիս է եղել Բեաս գետի ափին, երբ գետը քշել տարել է նրանց: Այն վարարել էր հարեւանությամբ կառուցվող հիդրոէլեկտրակայանի ջրամբարից ջուրը բաց թողնելու հետեւանքով:
Տեղի իշխանությունների ներկայացուցիչները ենթադրում են, որ որոշ ուսանողներ զոհվել են: Որոնողափրկարարական գործողությունը շարունակվում է` չնայած մութն ընկնելուն, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Զայրացած բնակիչները եւ զբոսաշրջիկները փակել են Բեաս գետին հարող ճանապարհը` ի նշան միջադեպի դեմ բողոքի: Նրանք իշխանություններին մեղադրում են, որ վերջիններս չեն նախազգուշացրել ջրամբարից ջուրը բաց թողնելու մասին, փոխանցում է գործակալությունը` վկայակոչելով տեղի լրատվամիջոցները:

Группа из 24 студентов пропала без вести на севере Индии после того, как их смыло в реку волной, поднявшейся после сброса воды с плотины, передает агентство Франс Пресс со ссылкой на местные власти.
Инцидент произошел в воскресенье вечером в отдаленном районе в северном штате Химачал-Прадеш, сообщил министр транспорта региона Гурмукх Сингх Бали. Группа студентов, направлявшаяся на экскурсию в город Манали, фотографировалась на берегу реки Беас, когда их смыло волной, поднявшейся после сброса воды из резервуара строящейся гидроэлектростанции.
Представители местных властей предполагают, что некоторые студенты погибли. Поисково-спасательная операция продолжается, несмотря на наступление темноты, сказал Бали, передает РИА Новости.
Разгневанные местный жители и туристы перекрыли дорогу у реки Беас в знак протеста против инцидента. Они обвиняют власти в том, что те не предупредили о готовящемся сбросе воды, сообщает агентство со ссылкой на местные СМИ.