Չինաստանի արեւելքում` Ցզյանսու նահանգի վարչական կենտրոն Նանկինի քիմիական գործարանում հզոր պայթյուն է հնչել: Դեպքի վայր են ժամանակ շուրջ մեկ տասնյակ հրշեջ եւ շտապ օգնության մեքենաներ, հաղորդում են տեղական լրատվամիջոցները:
Միջադեպը հունիսի 9-ին` տեղական ժամանակով ժամը մոտ 13:00-ին է տեղի ունեցել: «Վեյբո» որոնողական համակարգում տեղակայված կադրերում սեւ ծխի խիտ քուլաներ են երեւում:
Պայթյունի պատճառների վերաբերյալ տեղեկություններ չեն հաղորդվում: Զոհերի եւ տուժածների մասին տեղեկություններ եւս չկան, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում սա արդեն երկրորդ նմանատիպ միջադեպն է: Մայիսի 30-ին պայթյուն էր տեղի ունեցել նույն նահանգում գտնվող «Շուգուան» քիմիական ձեռնարկության տարածքում: Ականատեսների վկայությամբ, պայթյունի ձայնը երկու կիլոմետր հեռավորությունից լսելի է եղել:

На химическом предприятии в городе Нанкин, административном центре провинции Цзянсу (Восточный Китай), произошел мощный взрыв. На место происшествия прибыли порядка десяти пожарных машин и кареты скорой помощи, сообщают китайские СМИ.
Инцидент произошел в понедельник около 13.00 по местному времени . На снимках, размещенных в поисковике «Вэйбо», видны густые клубы черного дыма.
Причины взрыва пока не сообщаются. Информации о жертвах и пострадавших не поступало, передает ИТАР-ТАСС
Это уже второй такой инцидент за последние две недели. 30 мая взрыв произошел на химическом предприятии «Шугуан» в провинции Цзянсу на востоке Китая. По словам очевидцев, звук взрыва был слышен на расстоянии двух километров.