Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու ծննդյան պաշտոնական օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորին Մեծություն Միացյալ Թագավորության Թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդին եւ Նորին Գերազանցություն Միացյալ Թագավորության վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին:
Նախագահը տոնի առթիվ բարեմաղթանքներ է հղել Թագուհուն, արքայական ընտանիքին ու բրիտանացի ժողովրդին եւ վստահություն հայտնել, որ բնականոն կերպով զարգացող հայ-բրիտանական հարաբերությունները կշարունակեն ընդլայնվել եւ խորանալ՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների բարօրության:
Վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Սերժ Սարգսյանը համոզվածություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի նպաստել Հայաստանի եւ Միացյալ Թագավորության միջեւ առկա բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը՝ նոր հեռանկարներ ստեղծելով փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափերով: Հանրապետության նախագահն իր շնորհավորական ուղերձում բարգավաճում եւ շարունակական առաջընթաց է մաղթել Միացյալ Թագավորությանը:
Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի կապակցությամբ այսօր այցելել է նաեւ Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության դեսպանատուն, տոնի կապակցությամբ շնորհավորել դեսպան Քեթրին Ջեյն Լիչին, դեսպանատան աշխատակիցներին: Նախագահը բարեմաղթանքներ է հղել ամբողջ անձնակազմին, հաջողություններ մաղթել նրանց՝ հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդման եւ զարգացման ամենօրյա գործունեության մեջ:

YEREVAN. – On the United Kingdom (UK) of Great Britain and Northern Ireland’s National Day, which is  the official birthday of Queen Elizabeth II, President Serzh Sargsyan issued messages of congratulations to the Queen and UK Prime Minister David Cameron.
The President extended his best wishes to the Queen, the Royal Family and the British people, and expressed confidence that Armenian-British relations will continue to be expand for the benefit of the two nations.
In his message to PM Cameron, Sargsyan expressed a conviction that, with combined efforts, it will be possible to contribute to the strengthening of Armenia-UK friendly relations.
Also in connection with the British National Day, Serzh Sargsyan on Monday visited the UK Embassy in Armenia, and congratulated Ambassador Katherine (Kathy) Leach and the Embassy staff. The President also extended his best wishes to the staff and wished them success in their activities aimed at the development of Armenian-British relations.