Մամուլը կարող է նկարահանել քվեարկության ողջ ընթացքը, խորհրդարանում հունիսի 21-ին հայտարարել է ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը: Ըստ նրա՝ խմբակցությունն առավելագույնս թափանցիկ է քվեարկում, առանց որեւէ խախտումների, եւ չի ցանկանում ոչ ոքի կասկածի տեղիք տալ:
Նշենք, «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններն առաջին ընթերցմամբ ընդունվել են 67 «կողմ» ձայնով։ Ընդդիմությունը իշխանական կուսակցությանը մեղադրել էր՝ ասելով, որ իրականում 64 մարդ է քվեարկել, ինչը պատգամավորների ընդհանուր թվի կեսից էլ քիչ է, ուստի քվեարկությունն անվավեր է։

Пресса может заснять весь процесс голосования до мельчайших деталей. Об этом заявил в парламенте 21 июня глава фракции правящей Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян. По его словам, фракция голосует максимально прозрачно, без каких-либо нарушений и не хочет давать никому повода предполагать обратное.
Отметим, после принятия в первом чтении поправок к Закону «О накопительных пенсиях», оппозиция - АРФ Дашнакцутюн и Армянский национальный конгресс - обвинила депутатов власти в голосовании за отсутствующих коллег. Законопроект прошел в первом чтении 67 голосами "за", но по словам оппозиционеров, в зале находилось лишь 64 депутата от правящей партии.