Չժեցզուան նահանգում (Արեւելյան Չինաստան) տեղատարափ անձրեւներին հետեւած ջրհեղեղից տուժել է 702 հազար մարդ, հաղորդում է Սինխուա գործակալությունը:
Գետերում եւ ջրամբարներում ջրի մակարդակի կտրուկ բարձրացումը հանգեցրել է 33, 87 հազար հա գյուղացիական տնտեսությունների հեղեղմանը, հաղորդվում  է 460 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասունների սատկելու մասին: Մոտ 90 ձեռնարկություններ ստիպված են եղել դադարեցնել արտադրական գործունեությունը:
Տարերային աղետի հետեւանքով շարքից դուրս են եկել նաեւ ճանապարհները, կապուղիները, ամբարտակները, նահանգի մի շարք շրջաններում խաթարվել է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը: Ջրհեղեղի հետեւանքով տնտեսական վնասը իշխանությունները կողմից գնահատվել է 187,7 մլն յուան (30,1 մլն դոլար), հաղորդում է «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ը: Ըստ եղանակային կանխատեսումների՝ մոտ ժամանակում իրավիճակի բարելավում չի սպասվում՝ մոտ օրերս տարածաշրջանում տեղումների քանակը սպասվում է մինչեւ 300 մմ:

В провинции Чжэцзян (Восточный Китай) от наводнений, вызванных проливными дождями, пострадали 702 тыс. человек, сообщило агентство Синьхуа.
Резкий подъем уровня воды в реках и водохранилищах провинции привел к затоплению 33,87 тыс. га сельхозугодий, сообщается о гибели 460 голов скота. Около 90 предприятий были вынуждены приостановить производственную деятельность.
Стихией также были повреждены дороги, плотины и линии связи, в нескольких районах провинции нарушена подача электроэнергии. Экономический ущерб от наводнений оценен властями в 187,7 млн юаней ($30,1 млн), передает ИТАР-ТАСС
По прогнозам синоптиков, улучшения ситуации в ближайшее время не ожидается - в ближайшие дни в регионе ожидается выпадение до 300 мм осадков