Բրիտանացի դերասան Դեյվ Լեջենոն, որը մի քանի դեր է խաղացել «Հարրի Փոթերի» մասին ֆիլմերում, մահացած է հայտնաբերվել ԱՄՆ-ում, փոխանցում է TMZ կայքը:
50-ամյա դերասանի մարմինը հայտնաբերել են զբոսաշրջիկները` մահից 3-4 օր անց, Քալիֆորնիայի Մահվան հովտի ազգային պարկի տարածքում: Ըստ ոստիկանության` Լեջենոն մահացել է շոգից՝ ոտքով ճամփորդելիս։ Հովտում ջերմաստիճանը կարող է մոտենալ 50 աստիճան ցելսիուսի, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
Լեջենոն հայտնի է փոխակերպուկ Ֆենրիր Սիվոգոյի դերով: Լեջենոն նկարահանվել է նաեւ «Խոշոր շահում», «Բեթմեն. սկիզբ», «Կենտավրոս» ֆիլմերում` երկրորդական դերերում:

Британский актер Дейв Леджено, сыгравший в нескольких фильмах о «Гарри Поттере», найден мертвым в США, сообщил сайт TMZ.
Тело 50-летнего актера было найдено туристами спустя 3–4 дня после смерти на территории национального парка в калифорнийской Долине смерти. По данным полиции, Леджено умер из-за жары, занимаясь пешим туризмом. Температура в долине может приближаться к отметке в 50 градусов по Цельсию, передает Lenta.ru
Леджено известен по роли оборотня Фенрира Сивого, который входил в число пожирателей смерти, группы темных волшебников последователей лорда Волан-де-Морта. Также Леджено снялся в небольших ролях в таких фильмах, как «Большой куш», «Бэтмен: Начало», «Центурион».